varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar, telenjiektazi ismi verilen 0,1 ile 25mm boyutlarında değişmekte olup toplardamarlar arasında geçişe olanak sağlamaktadır.

kilcal-damar-tedavisi

Kılcal damar nedir ? neden olur ?
Kılcal varislerin oluşmasında ki sebep henüz tam olarak bilinmemektedir. Erkeklerde alkol kullanımı ile alakalı olduğu yönünde tahminler vardır. Bazen göz yordamıyla görülemeyecek şekilde ince olan kılcal damarlar zaman içerisinde bacak ağrısı ve sızlama gibi şikayetler oluşturabilir. Bu rahatsızlık zamanla göz ilede görülecek şekilde kötü bir hal alabilir, kozmetik olarakta çirkin bir görünüme sebebiyet vermektedir. Ciddiye alınarak bir önlem alınmalı, alınmadığı taktirde ilerleme göstererek çatlamalar oluşturabilmektedir.

Nerelerde görülür ?
Diğer orta ve kalın varislerden farklı olarak görülmekte olan bir evredir. Çok sık bir şekilde alkol tüketmekte olan erkeklerin yüzlerinde oldukça belirgin bir şekilde bulunmaktadır. Genelde alkol aldıktan sonra daha da belirgin olabilmektedir. Kadınlarda ise daha çok bacak bölgesinde görülür. Görüntü olarak estetikliğini kaybettiğinden dolayı dışarıdan bakıldığında kötü bir görünüme sebebiyet verebilmektedir. Şort, etek gibi giysileri tercih eden kadınlar için çok rahatsız edici olmaktadır.

Ciddi riskler taşımaz
Çok ciddi sıkıntılar yaşatmayabilir , daha çok bu rahatsızlıkta çirkin görüntüden şikayetler edilir. Bu daha çok kadınlarda oluştuğundan ve kozmetik görünüme önem verdiklerinden dolayı fazladır. Hem bu kötü görünümden kurtulmak hem de zaman zaman oluşan sızlamalardan dolayı önlem alarak tedavi olmak isterler. Kılcal damar tedavisi artık çok çok kolay ve hızlı şekilde yapılacak teknolojiye geldiğinden dolayı çok problem edilmeyerek elden geldiğince erken zamanda tedavi olunmalıdır.

Gebelerde Daha Sık Görülür
Az önce üst kısımda da belirttiğimiz gibi erkeklere nazaran kadınlarda daha fazla ve yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Buna sebep olan etken hamilelik ve doğumdur. Fakat doğumdan 2-3 ay geçtikten sonra yüksek ihtimalle kaybolma görülebilmektedir.

Kılcal damar tedavisi nasıl yapılır ?
Telkknoloji ile birlikte sağlık alanında da oldukça ileri aşamalar kaydedildi. Az önce belirttiğimiz gibi teknoloji sayesinde bir çok hastalıkta hızlı ve kolay tedavi yöntemleri ortaya çıktı. 10-15 dk gibi kısa bir süre içinde tedavi sağlanmaktadır. Hızlı ve kolay olmasının yanı sıra istirahat ya da pansuman gibi engeller olmadan tedavi bitiminde hastanın kalkarak günlük hayatına kaldığı yerden devam etmesi mümkün olmaktadır. Bu yöntemlerin tercih edilmesinde ki en avantajlı etkenlerde bunlardır.

Şimdi sizlere bu tedavi yöntemlerinden kabaca bahsetmeye çalışalım.

Köpükle varis tedavisi
Bu yöntem orta ve kalın varisler için çok etkili bir yöntemdir. İlaç iğne ile damarlara enjekte edilir. Enjekte edilen ilaç hava ile birleştiğinde köpük halini alır. Bundan dolayı köpükle varis tedavisi denilmektedir. Fakat kılcal damarlar iğne ucunun giremeyeceği kadar çok çok ince bir yapıda ise bu yöntem uygulanamaz. Çok ince damarlar için uygulanacak olan diğer tedavi yöntemlerini alt kısımda anlatalım.

Radyo dalgalarıyla varis tedavisi
Bu yöntemde yine çok ince bir iğne ile varis oluşumuna sebep olan damar veya damarlar yok edilmektedir. Bu yok etme aşaması ısı enerjisi ile damarlar ısıtılarak yapılmaktadır. Isıyla tahrip edilen damarlar vücut tarafından emilerek dışarı atılmaktadır. Bu tedavi yöntemi çok etkili olduğundan dolayı genel olarak bir seans ile sonuçlanmaktadır. Tedavi sonrasında oluşan çok küçük kırmızılıklar bir kaç gün içinde kendi kendine kaybolma göstererek, iz bırakmamaktadır.

Lazerle varis tedavisi
lazer yöntemi bir çok hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu yöntemi görmeseniz dahi birilerinden mutlaka duymuşsunuzdur. Sık olarak kullanılmakta olup, etkili yöntemlerden biridir. Radyo frekans ile yapılan tedaviye benzer bir yöntemdir. Varis oluşumuna sebep olan damar ya da damarlar lazer ısısı ile tahrip edilmektedir. Daha çok iğne girmeyecek şekilde çok ince olan kılcal damarların tedavisi amacıyla kullanılmaktadır.

Bitkisel ya da sülükle tedavisi mümkün mü?
Bu konunun cevabı kesin ve net olarak mümkün değildir. Çünkü varis bir damar genişleme rahatsızlığı olduğundan herhangi bir bitki veya hayvan bunu tedavi edebilecek bir üstünlüğe ve özelliğe sahip değildir.

Varis çorabı fayda sağlar mı ?
Varis çorabının herhangi bir tedavi özelliği olmasada rahatlatıcı özelliği vardır. Sıkı bir yapıya sahip olan bu çoraplar kullanıldığında bacakların toplanmasını ve uyguladığı basınçla da kan dolaşımının hareketlenmesine olanak tanır. Fakat kılcal damarlarda bu tarz genişlemeler ve ağrılar olmadığından kullanılması birşey ifade etmemektedir.

Kliniğimizde varis tedavisi için SGK geçerlidir
Öncelikle bilgilendirmek isteriz ki kılcal varis tedavisinde sadece bacaklar için SGK geçerlidir. Yüzde oluşan kılcal varisler daha çok estetik alanına girdiğinden dolayı bu tedaviler SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Bunun dışında varis muayenesi için Ankara, İzmir ve istanbul’da bulunan 3 şubemiz ile hizmet vermekteyiz. Size en yakın şubemize gelerek ücretsiz varis muayenesi olabilirsiniz. Bu muayene sonrasında kalp ve damar cerrahi uzmanlarımız sizin için en uygun olacak tedavi yöntemlerini tavsiye edeceklerdir.

soru sor

Kılcal Damar Tedavisi için 17 yorum yapılmış


admin
05 Ocak 2018

tedavi edilebilir.kılcalların ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz tedavinizi en uygun yöntemle tedavi edebiliriz
Prof.Dr.H.Berat Cihan

esra
03 Ocak 2018

Burnumda kılcal damar çatlakları bulunmaktadır bunun tedavisi varmı kesin sonuç alınabiliyormu ve tadavi ücreti ne kadar öğrenebilirimiyim.

admin
31 Aralık 2017

kılcal damar tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
Prof.Dr.H.Berat Cihan

esra
30 Aralık 2017

yüzümde kılcal damarlar var bunu tedavi ettirmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim. iyi günler.

admin
26 Aralık 2017

05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf göndeririseniz değerlendirebiliriz.
Op.Dr.orhan Coşkun

nurten
26 Aralık 2017

BURUN KISMIMDA KILCAL DAMAR ÇATLAMASI OLUŞTU BUNUN İÇİN RADYOFREKANS UYGULAMASI YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM ÜCRETLER NE KADARDIR SADECE BURNUMDA VAR

admin
21 Aralık 2017

kliniğimizde muayene ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz,kılcal varis için geliştirilmiş laser teknolojisinede sahibiz.tedavinizi laser yada RF ile yapabiliriz
Pro.Dr.H.Berat Cihan

murat
21 Aralık 2017

Yüzümdeki kılcal damarlardan şikayetçiyim.burun çevremde ve hafiften yanaklarımda mevcuttur .fiyat hakkında bilgi almak istiyorum.yöntem olarak da radyo frekans olmasını istiyorum.Tek seferde kalıcı çözüm olarak yardımlarınızı rica ederim.Saygılarımla

admin
17 Kasım 2017

Varisin durumuna ve sizin beklentilerinize göre yöntemler kullanıyoruz
Op Dr Nihat Aydın
Ankara

[email protected]
17 Kasım 2017

hocam annemin sağ bacağında yoğun varisler var. yürüdükçe bayağı ağrı yapıyor. önerdiğiniz tedavi türü nedir?

admin
17 Kasım 2017

Merhaba Ayyüce
Karar verip sze yakın şubemize geliyorsunuz, en uygun yöntemi belirleyip tedavi ediyoruz.
Op Dr Orhan Coşkun
Bakırköy
İstanbul

Ayyüce
16 Kasım 2017

Hocam selamlar ;
Kılcal damar tedavisinde süreç nasıl işliyor ?

admin
13 Kasım 2017

evet tedavi edilebilir.ürologla görüşün

halis arıcı
11 Kasım 2017

hocam benim hastalıgım başka penisimin sag tarafının kılcal damarlarının kapalı oldugu söylendi açılma imkanı varmı

Kalp Ve Damar Cerrahi Uzm. Op. Dr. Serkan AKARSU
07 Ağustos 2017

Gülcan; Merhaba
öncelikle detaylı ultrason eşliğinde muayene olmanız gerekir. Muayenelerimiz ücretsizdir. Tedavilerimiz ameliyatsız yöntem ile yapılmaktadır. Varislerinizin yoğunluğuna göre ücret verilir. Bu da muayene de anlaşılır. Karar verirseniz 232 422 10 06 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

Gülcan bacak
06 Ağustos 2017

Hocam iyi günler dilerim bendede yeni yeni başlamış olan kılcal damar varisleri gözükmek te ara ara ağrılar oluyor tedavi olmak istiyorum Sgk yok yeşil kart var bunda da indirim oluyormu teşekkür ederim kolay gelsin

zeliha ünver
20 Haziran 2017

selamlar,
kılcal damar varis tedavisinde de ödemelerde sgk geçerli midir?
bu aylarda tedavi olmak doğru mu, kış aylarında mı yaptırmak gerekir?
teşekkürler.
Op Dr Orhan Coşkun
Her mevsimde yapılabilir, SGK nız varsa kılcal varis te olsa indirimden yararlanırsınız