online randevu online randevu tedavi fiyatlar覺

Köpükle Varis Tedavisi

Hastalıkla ilgili tedavi yöntemleri hızla gelişmekte ve başarı oranları daha yüksek yöntemler uygulanarak hastalar yatma gerekmeksizin ve işgücü kaybı yaşamadan kalıcı olarak kurtulmaktadırlar. Varis tedavileri arasında yer alan sklerotepari yöntemlerinden olan köpükle varis tedavi kliniğimizdede sıkça uygulanan ve başarı oranı yüksek varis tedavi yöntemidir.

kopukle-varis-tedavisi

Son yıllarda artan deneyim ve gelişen bu teknik hemen diğer yöntemlerin (endovenöz laser,endovenöz radiofrekans,cerrahi)yerini almaktadır.Köpük tedavi yöntemindeki gelişme özellikle varis ameliyatlarını tarihe gömmüştür.Uygun ellerde mucizeler ortaya çıkmaktadır.Diğer yöntemlere göre çok daha az komplikasyon oluşmaktadır.

Ameliyatsız Varis Tedavisidir
Varis hastalığında ameliyatsız varisin tedavisi skleroterapi ile başlamış ve uzun yıllar uygulanmıştır.Son yıllarda skleroterapi üzerine geliştirilen köpük tedavisi (foam terapi) skleroterapide çığır açmıştır ve hızla yaygınlaştı ve ülkemizde bir çok sağlık kurumunda uygulanmaya devam ediyor.

Köpükle varis tedavisi skleroterapi gibi damarı yok edecek ilacın damar içine verilmesi şeklinde uygulanır ama skleroterapiden farkı ilaç ¼ oranında hava ile köpürtülerek verilir.Köpük verildiği varisli damarı büzülerek yok olmasını sağlar.

Köpükle Ayak ve Bilek Varisi Tedavisi Video

Köpükle tedavi edilen varis sonsuza kadar yok edilmiş olur ve aynı damar tekrar genişlemez. Tekrar varis olamaz.

Köpük Varis Tedavi Avantajları
Skleroterapi ile aynı yöntem ile uygulanan köpükle varis tedavisi skleroterapiye göre daha fazla üstünlüğü ve avantajı vardır aşağıda köpükle varis tedavisi olan bir hastanın karşılaşacağı avantajları ve fırsatları

 • Varis tedavi sonrası şişlik ve ağrının daha az olur
 • Çok kalın varislere (başparmak genişliğinde)  uygulanabildiği gibi iğne girebilecek kadar ince varislerede (kılcal varis) uygulanır.
 • Oluşabilecek leke miktarı azdır.
 • Varisli damara verilen ilaç miktarı az olduğundan damar dışına kaçması ciddi sorun yaratmaz.
 • Kullanılan ilaç miktarı azaldığı için daha ekonomiktir.
 • Vücuda verilen ilaç azaltılmış olduğu için toxik doza yaklaşılmamış olunur.
 • Köpürtüldüğü için 4-5 katına çıkan ilaç sayesinde aynı senasta daha fazla damar tedavi edilebilir.
 • İlaç miktarı azaldığı için damarın vereceği reaksiyon azaltılmış olur
 • Daha az flebit ve pıhtı oluşur.
 • Ameliyat edilebilecek tüm varisler tedavi edilebildiği gibi ameliyat edilemeyecek orta kalınlıktaki varislerde tedavi edilebilir.
 • Her varis hastası tedavisinde kullanılabilir.
 • Köpük tedavisinde sadece lauromacrogol kullanılır,%1-2-3 konsantrasyonlu ampuller vardır.

~

13 Soru / Cevap Var

 1. Annem 53 yaşında,10 yıl önce varis başladı.5 yildir böyle,Önceden ağrı yapmıyordu damar genişlemeye başlayınca agrı oluyordu genelde ama şimdi ayaktayken ağrı acı var ve o bölüm Sertleşti,Daha önce ultrason yapıldı. damar tıkanıklığı yok,tedavi olmak istiyoruz

  1. kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumununuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 2. Merhabalar.Bacaktaki varisler için yapılan köpük tedavisi sonrası bacak ve ayaktaki şişlik normal mi ?

 3. merhabalar ben 18 yaşındayım. sınav senemden dolayı hareketsiz kalmamdan ötürü varis başlangıcı görüldü. genetik faktörlerin de etkisi var tabi. şu an varis çorabı kullanıyorum. düzenli olarak kullanırsam eğer o izler tam olarak geçer mi? yoksa köpük tedavisini illa yapmam gerekir mi? şimdiden teşekkür ediyorum.
  Prof Dr Hasan Berat Cihan
  Çorap varisi iyileştirmez ilerleme hızını yavaşlatır yani ilerlemesini bile engellemez.

 4. hocam burun etrafımda kılcal damarlar var tedavisini yaptırmak istiyorum seanslarınız ortalama kaç seans sürüyor

  1. Berk: Merhaba,
   öncelikle kalp ve damar cerrahlarımıza muayene olmanız gerekiyor. yüzde ve burun kenarlarınızdaki kılcallarınızın tedavisini yapıyoruz. Tüm kliniklerimizde muayene ücretsizdir. Karar verirseniz 212 572 72 65 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş Olsun.
   Op. Dr. Orhan ÇOŞKUN

 5. hocam burun bölgemde kılcal damarlar mevcut bunların tedavisini yaptırmak istiyorum fakat yüzüme herhangi bir zararı olur mu ?
  Prof dr Hasan Berat Cihan
  Tabiki zarar vercek bir uygulama yapılmaz. Geçici kızarıklık olabilir bunun dışında sorun olmaz

  1. kamile: merhaba
   öncelikle kalp damar cerrahlarımıza muayene olmanız gerekiyor. Varisinizin derecesine göre köpük tedavisi, scleroterapi, radyofrekans veya lazer yöntemleriyle ameliyatsız tedaviler belirlenir. Kliniklerimizde ücretsiz varis muayenesi hizmeti vermekteyiz. seanslarımız varislerinizin yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Bir veya birkaç seans arası tedavi olabilmekte, nadir durumlarda tedavi uzayabilmektedir. size en yakın kliniğimiz için randevu alarak gelebilirsiniz geçmiş olsun.
   Op.Dr.Orhan ÇOŞKUN

 6. Merhabalar,
  Varis tedavisi için ameliyat gerekli demişti doktorum. İleri derecede olduğu için. Ama şu an hamile olduğum için ertelendi. Varis çorabı kullanmamı tavsiye etmişti ama sadece alacağım zamanki boy ve kiloya göre alacağımı söyledi bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Varis ten dolayı önceki doğumum sezeryanla olmuştu… Boy : 1.67 Kilo : 63. İleri derece toplardamar varisi olduğunu söylemişti.
  Doç Dr Onur Gürer
  Çorap bacaklar ölçülerek verilir, hamilelikte bacak ölçüsü değişimi fazladır bu sebeple satıcıya gidip almalısınız.

 7. Hocam maliyet olarak ne kadar oluyor?

  Op. Dr. Serkan AKARSU
  Kliniklerimizde varis tedavisi 400-8000tl aralığında yapılmaktadır. SGK lı hastalara %50 indirim yapmaktayız.

 8. hocam ben 4 ay önce köpük tedavisi gördüm hala lekeleri var çok rahatsız ediyor beni olan bir kişide ben de 1.5 senedir var diyor geçmedi dedi ben dahada tedirgin oldum bu ne kadar sürede yok olacak bunlar cilt doktoru expingmet die krem verdi ama oda işe yaramadı yardımcı olursanız sevinirim.

  Doç. Dr. Onur Gürer
  Lekelerin geçmesi bazan uzayabiliyor.Ama mutlaka geçer.Endişe etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Aramamızı İster misiniz?