online randevu online randevu tedavi fiyatları

Varis Tedavisi Ücretleri Ne Kadar?

Sağlık problemlerinin tedavi ücretleri tamamen uygulanacak olan yöntem, kullanılacak olan malzeme ve benzeri bir çok faktör ele alınarak belirlenmektedir. Varis hastalığında da problemin boyutu, yaygınlığı, çapı, kullanılacak aletler ve hastanın SGK ya da benzer kurumlardan olan mensupluğu baz alınarak tedavi ücreti ortaya çıkmaktadır.

Varis tedavisi fiyatları yukarıda da belirttiğimiz üzere bir çok etken dikkate alınarak ortaya çıkmaktadır. Hastalar en doğru tedavi ücretini muayene olduktan sonra doktorun belirlediği kriterlerle öğrenebilir. Normal boyutlarda ki varisler için ortalama bir ücret belirtmek gerekirse 1500-3000 TL civarı denilebilir.

varis tedavi ücretleri

Varis Tedavisi Ücretlerine Etki Eden Faktörler

Hastanın Resmi Kurum Üyeliği
SGK’sı olan varis hastalarına kliniklerimizde tedavi için %50 indirim kolaylığı sağlanmaktadır.

Varislerin Yaygınlığı
Ücretin belirlenmesinde ele alınan en önemli etken hastalığın yaygınlığıdır. Bazen bacağın küçük bir bölümünde yer alabilirken, bazen tüm bacağı kaplayabilir. Bu durum bazen iki bacakta olabildiği gibi tek bacakta da söz konusu olabilir. Çok küçük varisler de ortalama fiyat 1000 TL civarı çıkabilecekken yoğun ve yaygın olan varislerde ücret 8000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Varislerin Tipi
Varis hastalığı hem kılcal hemde toplardamarlarda meydana gelebilen bir rahatsızlıktır. Bu doğrultuda varis, üç evreye ayrılmaktadır. Kılcal, orta ve büyük varis olarak adlandırılan üç evrede boyut, yaygınlık ve kullanılacak olan yöntem farklılık göstereceğinden fiyatta değişiklik gösterebilmektedir.

Tercih Edilecek Yöntem
Bahsettiğimiz üç evrede farklı teknolojiler ve yöntemler kullanılabilmektedir. Lazer, radyo frekans, yapıştırma ya da köpük skleroterapi ismi verilen yöntemlerin hangisi kullanılacaksa fiyat hem kullanılacak yöntem hemde hastalığın durumuna göre doktor tarafından muayene esnasında belirlenebilmektedir.

Tedavi ücretlerini belirleyen faktörleri yüzeysel olarak ele aldık. Bu belirttiğimiz uygulamalara göre varis tedavi ücretleri 400 TL ile 8000 TL arasında farklılık gösterebilir. Hafif düzeyde olan ve 1-2 seansta tedavisi mümkün olan varisler genellikle 400-500 TL civarında olabilirken az önce de belirttiğimiz gibi her iki bacakta da yaygın bir şekilde bulunan damarların tedavisi 8000 TL kadar olacak şekilde olabilir. Varisin türü, yaygınlığı, kullanılacak yöntem ne olursa olsun az önce de belirttiğimiz gibi SGK, Bağkur, Emekli Sandığı ve TSK gibi kurumların mensubu olan hastalarımız belirlenen ücretin %50’sini ödemektedirler.

En net fiyat kliniklerimize geldiğinizde uzman hekimlerimizin yaptığı muayene esnasında belli olacaktır. Tedavi varislerin yaygınlığına göre 1-5 seans arasında sürebilmektedir. Fakat ücret seansa göre değil, bir defaya mahsus ödenir ve tedavi sonlanana kadar hiç bir ücret talep edilmez.

Idea klinik varis tedavi merkezinde ücret yalnızca bir kez alınır ve tüm varislerin tedavisi yapılır. Bunun dışında hasta 1 yıl boyunca idea klinik tarafından garanti alına alınır. Yani hastanın 1 yıl boyunca tekrar karşılacağı varis problemleri herhangi bir ücret talep edilmeden tedavi edilir.

Ücretsiz Varis Muayenesi

IDEA Klinik Türkiye’nin 4 büyük şehrinde toplamda 6 kliniğiyle varis konusunda hizmet vermektedir ve tüm kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. En net fiyatı uzman doktorlarımızın yaptığı muayene esnasında öğrenebilir, kabul ettiğiniz taktirde hemen tedaviye alınırsınız.

Sanal Muayene Olabilirsiniz
Dilerseniz varislerinizle ilgili resimleri en yakın olduğunuz kliniğimizin GSM numarasını kullanarak WhatsApp kanalı ile hekimlerimize ulaştırabilir, ücret bilgisi alabilirsiniz.

Şubelerimizin iletişim numaralarına linkten ulaşabilirsiniz. https://www.varistedavi.gen.tr/iletisim

26 Soru / Cevap Var

 1. Merhaba ben şuan sezonluk olarak çalışıyorum askerdeyken varis ameliyatı oldum ameliyat olmadan önce sol diz kapağının arkasında vardı ameliyat oldum sol bacağımda yaygın şekilde çıkmaya başladı bundan kurtulmanın yolu yok mu uygun fiyata

  1. SGK lı çalışanlara %50 indirim uyguluyoruz.tedavinizi ameliyatsız yöntemlerle yapabiliriz.05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

 2. merhaba benim varislerim var şu anda iğne tedavisi oluyorum ayda bir kere 3 iğne oldum 5taneolmam gerekiyormuş ama bende hiç iyileşme yok ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz

 3. merhaba devlette varis oldugu soylendi, fakat tedavi olarak sadece varis corabı gıymemı onerdı doktor .izmir de yaşıyorum ve muayene olup,tedavisiyle kurtulmak ıstıyorum.

  1. varis çorabı sadece varislerinizin ilerlemesini durdurabilir.tedavi etmez.05422955254 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz

 4. Sol bacağında genişleme oldu ve ağrıyor şişlik yok ama çapı geniş.varis suphesindeyim görünürde öyle damar belirginliği yok.Ankaradayim ücretsiz muayene olmak istiyorum şayet varisse tedavi olmak istiyorum

  1. Merhaba. Varis muayenesi ücretsizdir. Randevu alıp gelebilirsiniz.
   TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
   GSM: 0505 119 36 90

 5. Ben ankara da yasiyorum variz var ama devlette ameliyata gerek yok dedi goruntusunden rahatsiz oluyorum.yokmu uygun fiyata tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz