varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

En İyi Varis Doktoru İstanbul

Her hastalık için söylenebilecek söz yaklaşık aynıdır; En iyi doktor en iyi tedavi yapan doktordur.

Tedavide çağdaş yöntemleri uygulayan, yeni teknolojileri kullanıma sokan, yeni yöntemleri yakından izleyen, daha az yan etkiler oluşturan ve tüm bunlar konusunda yeterince tecrübesi olan doktor en iyi varis doktoru sınıflamasında öne çıkar.

Bir doktorun tüm bunları yapabilmesi için az sayıda hastalığın tedavisiyle ilgilenmesi daha çok tecrübe sahibi olmasını ve o hastalıkla ilgili tüm yenilikleri takip edebilmesini sağlar. Tüm kalp ve damar hastalarının tedavisini yapan bir uzmanın varis tedavisine ayıracak yeterli zamanı da olamaz.

Varisin tedavisiyle ilgilenen yapan doktor hastalarına şunları sunabilmelidir.
– Hastaya bir yıl boyunca olabilecek sorunlar için garanti verilmelidir.
– tüm varisler bitene kadar tedaviye devam edilmelidir ve ek ücret alınmamalıdır.
– Tekrarı daha az olmalıdır
– Hasta günlük yaşamını sürdürürken tedavisini olabilmelidir
– Bacaklarda iz kalmamalıdır.
– 0.1 mm kadar ince 2.5 cm kadar kalın tüm varisler tedavi edilebilmelidir
– Aylarca bandaj veya çorap giyme zorunluluğu getirmemelidir.
– Hasta işine aynı gün dönebilmelidir.
– Sadece bacak değil yüz bölgesindeki kılcallar da tedavi edilebilmelidir
– Tüm bunlar ameliyatsız ve teknolojilerle tedavi yapan bir klinikte mümkündür.
– Ameliyat yapılacaksa çağdaş ameliyatlar sunmalıdır
– Narkoza ihtiyaç duyulmamalıdır.
– Morluk veya lekelenme gibi geçici sorunlar daha az olmalıdır

İstanbul da Varis Tedavisi
Devlet, özel ve üniversite hastanelerinin neredeyse tamamında yapılmaktadır ama devlet hastanelerinin neredeyse hepsinde ameliyatla yapılmaktadır.

Ameliyatsız yöntemleri (lazer, radyo frekans, köpük, skleroterapi) yapan kliniklerin sayısı azdır ve ilgi alanı varis olan damar cerrahlarınca ve varise özel çalışan kliniklerde yapılmaktadır.

Sadece varis tedavisine yoğunlaşmış İdea Klinik İstanbul un Bakırköy, Şişli ve Kadıköy ilçelerinde 3 şubesinde, Ankara, İzmir ve Bursa’da birer şubeyle toplam 6 şubesinde 6 kalp damar cerrahı fleboloji uzmanıyla ameliyatsız ve çağdaş ameliyat yöntemleri olan yapıştırma (zamk), damar içi lazer ve damar içi radyo frekans tedavileri yöntemleriyle tedaviler yapmaktadır.

Her üç şubesinde de ileri teknoloji cihazlarıyla tedavi yapılmaktadır. Tedavide insan gözünün ancak görebileceği kalınlıktaki kılcallar ve 2 parmak kalınlığındaki kalın varisler dahil tümü yok edilmektedir.

İstanbul’da Semtlere Göre Varis Doktorları
Anadolu Yakası Varis Tedavi Doktoru
Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN Kadıköy: 0216 357 00 02 – 0542 231 28 23

Avrupa Yakası Varis Tedavi Doktoru
Op. Dr. Orhan Coşkun Bakırköy 0212 542 08 88 – 0542 621 08 88
Doç. Dr. Onur GÜRER Şişli: 0212 246 10 04 – 0532 463 96 82

soru sor

En İyi Varis Doktoru İstanbul için 39 yorum yapılmış


admin
27 Kasım 2017

yapılacak tedaviler varislerinizin durumuna bağlı.köpük tedavisi,skleroteapi ,RF iğnesiz olmaz.tüm damarlarda laserle tedavi edilemez.gelirseniz durumunuzu değerlendirir tedavinizi planlarız,tedavinin ne kadar süreceği varislerinizin yaygınlığına bağlı
Op.Dr.Orhan Coşkun

elif
25 Kasım 2017

merhaba isvicreden yaziyorum benimde bacaklarimda varisler basliyor bundan cok rahatsiz oluyorum.agrisiz , ignesiz bir caresi varsa yaptirmak isterim.bide türkiye ye gelirsem kac gün kalmam gerekiyor? tesekürler

admin
31 Ekim 2017

Yeni bir dopler ultrason yaptırın ve bize gönderin veya ücretsiz muayene için buyurun, değerlendirelim.
Op.dr.Orhan Coşkun

Feryal
30 Ekim 2017

Bende kronik venoz yetmezlik var varis corabi giyiyorum doktor tavsiyesiyle fakat cok sıkıldım tedavim mumkun olurmu acaba

Prof Dr Hasan Berat CİHAN Kalp Ve Damar Cerrahi Uzmanı
05 Eylül 2017

Nimet; Merhaba
öncelikle detaylı muayene olmanız gerekir. Muayene sonrası varislerinizin yoğunluğuna göre tedavilerimiz önerilir. Muayenelerimiz ücretsizdir. Karar verirseniz 216 357 00 02 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

Nimet
04 Eylül 2017

Merhabalar sayin hasan berat cihan benim ayaklarimda kilcal damarlar uzerinde epey bir varislerim var ve bunun sebebi kalcamin altindaki ana damarlarda kacak olmasi bunun icin bana nasil bir tedavi yontemi onerirsiniz
Yardimci olurmusunuz

Kalp ve Damar Cerrahi Uzm Op. Dr. Nihat AYDIN
22 Ağustos 2017

Neşe; Merhaba
Bunu ancak detaylı muayene sonrasında söyleyebiliriz. Muayenelerimiz ücretsizdir. 312 431 75 47 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

Neşe
22 Ağustos 2017

mrb ben 2 ay önce trafik kazası geçirmiştim bacagıma oldukça fazla dikiş atıldı buna rağmen doktor bazı damarları genede birleştiremediğini söylemişti acaba şimdi varis tedavisi olsam bi sorun yaşar mıyım?

admin
21 Ağustos 2017

Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, mikro skleroterapi, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil, bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SGK lı hastalara % 50 indirim uygulanır. Varisinizin tipi, yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
Op.Dr.Orhan Coşkun

GÜLAY
21 Ağustos 2017

Selam , ben sizin kliniğinizi araştırdım bulduğum sonuçlar iyi gibi ama ben ilk kez varis tedavisi yaptırıcam o yüzden biraz tereddüt ediyorum konu hakkında biraz aydınlatabilir misiniz ?

admin
11 Ağustos 2017

her mevsimde yapılabilir.

nedime
10 Ağustos 2017

Merhaba. Varis tedavisinin zamanı varmı acaba,kış aylarını mı tercih etmeliyiz ? Lütfen cevap .

tuncay temiz
25 Haziran 2017

hocam,öyle güzel anlatıyorsunz,insan sanıyorki,geliyor varisten kurtulup geri gidiyor..bnde iç varis var.neden benimkini tedavi etmediniz,,ilaç verip gönderdiniz..bacaklarımda çok ağrı oluyor. ayrıca fazla efor sarfettiğimde kramp oluyor..ücret neyse razıyım,,siz buna çözüm bulamıyormusunuz,,,o zaman ne diye reklam yapıyorsunuz…
Op Dr Serkan Akarsu
İç varis dense de sizinki DVT ve tedavi edilmemesi gereken bir durum olabilir

Gul
15 Haziran 2017

Variz var bacamda agrı yanma uyuşukluk v oluyo yabarmı ne yapmam lazım
Op Dr Serkan Akarsu
Bu tür şikayetlere neden olabilir, tedavi edersek tüm şikayetleriniz kaybolur.

Anonim
15 Haziran 2017

Merhaba Öncelikle yaşam kalitemi götüren çocuklarıma yansıyan gün içinde mutsuz olmama neden olan vs (varislerim beni çok rahatsız etmeye başladı ameliyat olmam gerekiyormuş)ama ameliyatlı bölge dışındada çok kılcar damar görüntü bozukluğu var bunlardanda nasıl kurtulurum?
Op Dr Nihat Aydın
Gözle zor görünenler dahil hepsini ameliyatsız tedavi edebiliyoruz. Size yakın kliniğimize gelirseniz en uygun yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.

aysel
27 Nisan 2017

iyi günler.. bacaktaki kılcal damarların tedavi ücretleri nedir?
Op Dr Orhan Coşkun
Yaygınlığına göre çok değişir.
https://www.ideaklinik.com/sanal-muayene-uygulamasi.html
adresine fotoğraflar göndererek net ücret alabilirsiniz.

mehmet
25 Nisan 2017

merhaba.annem 67 yaşında bacaklarında ileri boyutta varisler var.siyami ersek hastanesinde muayene ve tetkikler yaptık.tüm tetkikler temiz çıktı.doktorlar ameliyat sonucuna vardılar.yalnız aynı hastanedeki bir diğer doktor annemin yaşından dolayı, ameliyat seçeneğini iyi düşünün dedi.ne yapacağımıza karar veremedik.yol gösterirseniz ve ücret konusunda da bilgi verirmisiniz.annem emekli.
Prof Dr Hasan Bereat Cihan
Getirirseniz anneniz için en iyi tedavi seçenekleriniz sunarız

Şeyma
11 Mart 2017

Merhaba,
23 yaşındayım. 2 bacağımda 5 6 cm’lik damar şeklinde varis var. Bunun yanında kılcal olanlardanda şikayetçiyim. Hem estetik hem sağlık açısından tedavi olmak istiyorum. Nasıl bir tedavi önerirsiniz? Kesin sonuç alır mıyım? Tekrar eder mi? Ortalama fiyat verebilir misiniz? Tedavi ve iyileşme süreci hakkında bilgilendirebilir misiniz? Teşekkürler.
Op Dr Orhan Coşkun
Tedavinin sonucu nettir. Nasıl bir tedavi yöntemi uyuglayacağımızı muayene yada sanal muayeneyle karar veririz. Yaygınlığa göre çok değiştiği için ortalama vermek zor ancak 400 TL den başlar. Tedavi ve iyileşme sürecinde sosyal yaşamınıza devam edersiniz.

tarık
22 Şubat 2017

hocam yüzdeki kılcal damarlar için ilaçsız bir tedavi yöntemi uygulanabilir mi ?
Prof Dr Hasan Berat Cihan
Kılcal damarla ilaçla düzelmez.

şevket
21 Şubat 2017

hocam benim genital bölgemde ince ve kalın damarlar var. bunlardan kurtulmak istiyorum. fakat herhangi bir zararı olur mu ?
Doç.Dr.Onur Gürer
Hepsini tedavi edebiliriz ve bilinen zararı yok hatta hassasiyet kaybı varsa o da düzelir.

hüseyin
18 Şubat 2017

hocam iyi günler.. annemin bacaklarında ilerlemiş derecede varisler mevcut. sürekli belli aralıklarla pıhtı boşaltma işlemi uygulanıyor fakat bir sonuç alamıyoruz bu işlemden dolayı yürümesindede aksaklıklar meydana geliyor. nasıl bir öneriniz olur ?
hocam 75 yaşında bir babam var. şeker hastalığından dolayı bacaklarında kapanmayan yaralar oluşmuş durumda. varis tedavilerinde bu yarayı göz önüne alarak onlarada bir işlem uygulayabiliyormusunuz ?
Op Dr Nihat Aydın
Hem annenizi hem babanızı tedavi edebiliriz, yara tedavisinde PRP uyguluyoruz.

rabia
17 Şubat 2017

varis şikayetim var. daha önce herhangi bir tedavi görmedim.. estetik olarak hemde cerrahi olaraktan köpük tedavisinin kesin bir sonucu var mıdır ?
Op Dr Serkan Akarsu
Her iki yöntemde de sonuç nettir, ameliyatsız tedavilerde tekrar ihtimali azdır.

zeynep
16 Şubat 2017

hocam iyi günler. bacaklarımda varis var. fkat şeker hastasıyım insülin kullanıyorum. ilaçların bana zararı olur mu ?
Doç Dr. Onur Gürer
Şeker hastalığında varis tedavisinin hiçbir sakıncası yok.

hacer
15 Şubat 2017

varis tedavilerinde ortalama seans süreleriniz ve ücretleriniz nedir ? tedavide kullandığınız ilaçlar allerji yapar mı ?
Op Dr Orhan Coşkun
Senas süresi yaygınlığa göre 10-30 dakikadır, ücret bir defa alıyoryor ve bitene kadar ek ücret talep edtmiyoruzi, yaygınlığa göre ücret değişiyor. Bu güne kadar alerji tespit edilmemiş.

OSMAN
14 Şubat 2017

hocam benim 9 yaşında bir oğlum var ve yüzünde özellikle yanak bölgesinde aşırı derecede kılcal damarlar var. ve bu durumdan çok rahatsızım. beklememiz mi gerekiyor yoksa şuanda tedavi edilebilir mi ? herhangi bir zararı var mı ? tedavi hakkında bilgi verirseniz sevinirim iyi günler..
Op Dr Serkan Akarsu
Beklemek daha mantıklı olabilir

batuhan
11 Şubat 2017

iyi günler ameliyatsız varis tedaviisi olmak istiyorum. işleminiz ortalama ne kadar sürüyor ?
Prof Dr Hasan Berat Cihan
Uygulama hastalığın yaygınlığına göre 15-25 dakikada tamamlanıyor, yine yaygınlığa göre 2-4 seans sürebiliyor. Yani hastalığınızın türü ve yaygınlığı önemli.

irem
10 Şubat 2017

kılcal damar tedavisini yüzede uyguuyormusunuz ve ortalama kaç seansta hallediyyorsunuz ?
Op Dr Serkan Akarsu
Evet yapıyoruz, 2-3 seans gerekebiliyor

göksu
08 Şubat 2017

epilasyonun kılcal damarlara bir zararı olur mu ?
Op Dr Orhan Coşkun
Hayır zararı olmaz

bahadır
07 Şubat 2017

penisimde varisler var bunun tedavisi nasıl olur herhangi bir zararı olur mu ?
Op Dr Nihat Aydın
Penis varisi üroloji branşına girer, ürologla görüşmelisiniz.

mikail
06 Şubat 2017

varis tedavisi olduktan sonra bir ağrı hissedermiyim hayatımı etkilermi ?
Op Dr Eren Anğ
Genellikle ağrı kesici almayı gerektirmeyecek düzeylerde ağrı olur, işinize dönebilirsiniz.

yunus
04 Şubat 2017

benim dizlerimde romatizma ve kireçlenme var. varis ilaçlarının bana bir zararı olur mu?
Op Dr Orhan Coşkun
Zararı olmaz ama faydası olması da beklenmez.

beyza
03 Şubat 2017

yüzdeki kılcal damarlara lazer uygulanmasının yüze herhangi başka bir zarraı olur mu ?
Op Dr Serkan Akarsu
Çok seyrek önemsiz yüzeyel yanık olabiliyor ve günler içinde düzeliyor, genellikle radyo frekansı tercih ediyoruz.

zeynep
02 Şubat 2017

hocam görünürde varislerim yok ancak çok yanma ve ağrı hissediyorum . varis var mıdır acaba ?
Prof Dr Hasan Berat Cihan
Olsaydı büyük ihtimalle görürdünüz ancak doppler ile emin olabiliriz.

hacer
01 Şubat 2017

varis tedavisinde kullandığınız ilaçlar alerji yaparmı ? tedaviden önce herhangi bir alerji testi yapıyormusunuz.
Doç Dr Onur Gürer
Çok seyrek rastlanan bir durum bu sebeple test yapılmaz. İlacın kullnımı bir anlamda test gibidir. Bu güne kadar rastlamadık ama alerji olursa devam edilmez.

bahar
31 Ocak 2017

RF neden gereklidir ?
Op Dr Nihat Aydın
Neredeyse her hastada kalınlara eşlik eden kılcalların tedavisi için gereklidir.

aysel
30 Ocak 2017

hocam bende varis var fakat ameliyatsız bir çözüm istiyorum ortalama fiyat ne kadardır ?
Prof. Dr Hasan Berat Cihan
Ortalama ücret söylemek zor çünkü 1 düzeyinde varis olabildiği gibi 50 düzeylnde de olabiliyor, yaygınlığı ve çeşidi çok fazla. genel olarak değerlendirildiğinde 2000 TL civarı diyebiliriz

melike
30 Ocak 2017

topuklu ayakkabı giymem varis oluşumuna neden olur mu. ben sürekli topuklu ayakkabı giyen biriyim. variş tedavisi olmayı düğşünüyorum ama bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum
Op Dr Serkan Akarsu
varis oluşumunu artırdığı yönünde bilgiler var ama çok etkili değil. Tedavi olmanızda sakınca yok size yakın şubemize gelebilirsiniz.

furkan
26 Ocak 2017

hocam iyi günler. ben 5 ay önce kalp ameliyatı oldum. çok damarımın tıkandığını söylediler. bacaklarımda varis var ve ben köpük tedavisi olmak istiyorum. bunun bana bir zararı olur mu?
Op Dr Nihat Aydın
Hayır zararı olmaz, tedavi edebiliriz.

Anonim
24 Ocak 2017

Merhaba.Bugun dr muayenesi oldum.kalp damar cerrahi ancak %80 kadar goruntude iyilesme olabilecegini tamamen sifirlanmasınin imkansiz oldugunu soyledi.Bu konuda sizden de fikir alabilir miyim?
Doç.Dr.Onur Gürer
İnsan gözünün görebildiği kadar inceler dahil hepsini yok edebiliyoruz.