varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

Varis İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?

Bir çok varis hastası, hangi bölüm ya da doktora gideceğini bilmediğinden dolayı genelde sağlık ocakları ya da hastanelerin dahiliye (iç hastalıkları) bölümlerinden randevu almaktadırlar. Çünkü varis hakkında bilgisi ve tecrübesi olmayan doktorlara muayene olunduğu taktirde doktor varis ilaçları ve varis çorabı reçete ederek, bunları kullanmanızı önerecektir.

Fakat bu araçların tek özelliği varis şikayetlerini biraz olsun azaltmaya yöneliktir. Tedaviye yönelik hiç bir üstünlüğü maalesef yoktur.

varis-icin-hangi-doktora-gidilir

Dolayısıyla varis hastalarının başvurması gereken doğru branş kalp damar cerrahisi‘dir. Bir kalp damar cerrahi uzmanına muayene olduğunuzda varis konusunda ki mevcut tedavi seçeneklerini detaylı bir şekilde anlatacaktır.

Varis Hastalarına Ücretsiz Muayene İmkanı
Varisleriniz çeşidi, uygulanması gereken tedavi veya şikayetlerin azalmasına yönelik olarak kullanılması gereken ilaç / çorap gibi araçları öğrenmek için Idea kliniklerinden sizlere en yakın olan şubeye randevu alarak gidebilirsiniz.

6 şubesinde de konusunda tecrübeli kalp damar cerrahisi bulunan kliniklerimizin tümünde varis hastalarının muayenesi ücretsiz olarak yapılmaktadır. Üst kısımda da belirttiğimiz gibi varis hastalarının muayenesinin yapıldığı esnada tedavisinin hangi yöntemle yapılacağı da belirtilmektedir. Hasta kabul ettiği taktirde tedavisi hemen başlamaktadır.

Tüm hastalara ücretsiz muayenenin yanı sıra, SGK mensubu olan hastalarında tedavisi %50 indirim ile yapılmaktadır. Kliniklerimizde varis konusunda ameliyatsız tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Dolayısıyla tedavi çok kısa sürdüğü gibi, herhangi bir istirahat, narkoz gibi dezavantajlara maruz bırakmaz.

Ayrıca tedavi bitiminde hasta günlük yaşantısına herhangi bir aksama söz konusu olmadan devam edebilmektedir.

Randevulu Hizmet Sunulmaktadır
İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet vermekte olan kliniklerimize gidip muayene & tedavi olabilmek için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Bunun için iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarından gideceğiniz kliniği arayarak randevu almanız mümkün olabilmektedir.

Doktora Ne Zaman Gitmeliyim?
– Damarların cilt dışından bariz bir şekilde görülmesi: Varis hastaları ilk belirtiler başladığında çok fazla sıkıntı görmediklerinden dolayı herhangi bir tedbir almadan bu şikayetlerle hayatlarını sürdürmeye devam ederler.

Fakat bu tedbirsizlikler doğrultusunda gün gelir ve varisler ciddi anlamda rahatsız edici olmaya başlar. Buradan anlaşıldığı üzere muayene olan varis hastalarının %90’ı varis olduklarını bilerek gelirler. Çünkü damarlarda meydana gelen genişlemenin cilt üzerinden belli olmasının dışında sızlama, ağrı ve kramp şikayetlerinin görülmesi varis hastalığını ön plana çıkarmaktadır. Bacaklarda bu ortak şikayetlerin görüldüğü farklı bir hastalık yoktur denilebilir.

– Bacak Ağrısı: Etek, şort ya da benzeri tarzda giyinmeyen kişiler estetik bakımdan görünüm kötülüğü dışında daha çok ağrılardan şikayetçi olurlar. Bir çok insan ağrıların geçmesini görüntünün çok önemli olmadığını belirtmektedir. Bazıları için ise görüntü çok daha fazla önem taşımaktadır. Varis hastalarının bacaklarında ki ağrılar gün içerisinde akşama doğru artış göstermektedir. Fakat bacak ağrısı tek başına meydana geliyorsa direk olarak kişinin kendi kendine varis tanısı koymaması gerekir.

– Kramp: Varis hastalarında yoğun şekilde görülen belirti ve şikayetlerinden biri de kramp sorunudur. Özellikle hastaları geceleri meydana gelen kramp, hastaların uykularının bölünmesine sebebiyet vermektedir.

– Kaşıntı: Daha çok orta ve kalın varis tiplerinde ortaya çıkan bir şikayettir. Hastaların şiddetli bir şekilde kaşımaları sonucu yara oluşumuna ve bununla birlikte kanamaya yol açabilmektedir.

– Kanama: Varis hastalığının en ileri dereceye ulaşması, ciltte meydana gelen renk değişimi ve sertleşme sonucunda kanamalar görülmesine neden olabilmektedir.

Varis Muayenesi Nasıl Yapılır?
Muayenesi çok güç ve zor yapılan bir hastalık değildir. Uzman hekim varisleri incelediğinde kısa bir sürede tipini, boyutunu ve yoğunluğunu teşhis edebilmektedir. Her ne kadar mecburi olmasada, bacaklarda tedaviye karşı engel olacak bir durumun söz konusu olup, olmadığını anlamak için doppler çekim yapılabilmektedir.

Muayene esnasında hekimlerimiz hastalara hem varisleri hem de uygulanacak tedavi hakkında detaylı bilgi sunmaktadır. Hasta tarafından da kabul edildiği taktirde tedaviye hemen başlanır.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Yöntemleri
Varis rahatsızlığı gerekli önlem ve tedbirler alındığında herhangi bir risk oluşturan ya da korkutan problem değildir. Ameliyatsız yöntemlerin kullanılması doğrultusunda çok kolay bir şekilde tedavi edilebilir.

Bu tedaviler 10-15 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirildiği gibi herhangi bir narkoz, istirahat, kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmemektedir.

Hasta herhangi bir iş, özel veya sosyal hayat kaybı yaşamadan günlük hayatına devam eder.

soru sor

Varis İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir? için 18 yorum yapılmış


admin
25 Mayıs 2018

varislerinizi tedavi ettirmelisiniz,ama tazminatlı çıkışınız için rapor düzenlenebilirmi bilemiyorum

Eray
24 Mayıs 2018

2.5 yildan bu zamana Bimde çalışıyorum ve iki bacagimda da varis var bu işe girdikten sonra cıktı çünkü ayakta çalışıyoruz sürekli ve artık bu durum can sıkıcı oldu ayaklarım ağrıyor sürekli varislerimden dolayi bu iste calisamaz diye heyet raporu alıp tazminatlı çıkışımı isticem bu mumkunmu

admin
23 Nisan 2018

tedavi ve muayene kalp damar cerrahisi tarafından yapılır,uygun bir merkeze gitmelisiniz
Op.Dr.serkan Akarsu

Mahsum
21 Nisan 2018

Mrb hocam bugun bir arkadas sayesinde fark etimde iki bacagimda da varis var yalniz bulundugum yerde kalp damar poliklinigi yok baska hangi polikliniği tavsiye edersiniz

admin
30 Mart 2018

kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz
Prof.Dr.H.Berat Cihan

Havva Şen
29 Mart 2018

Hocam ben 2001 de varis ameliyatı geçirdim her iki bacaktan yıllar geçtikçe yine oluştu şimdi hem ağri hem estetik açıdan rahatsızım bu durumdan tekrar ameliyat veya başka yöntemlerle tedavi olmak istiyorum 3 çocuk annesiyim 1956 doğumluyum saygılar

admin
25 Şubat 2018

tedavi olmalısınız.kliniklerimizde varislerin ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz ,gelirseniz tedavinizi en uygun ameliyatsız yöntemle yapabiliriz
Op.Dr.Eren Ang

NACİYE ŞİMŞEK
24 Şubat 2018

Ayağımda uzun yıllardır varis var artık ağrılaya başladı damarlar çok belirginleşti ne yapmalıyım

admin
23 Şubat 2018

evet,tedavi edebiliriz
Op.Dr.Orhan Coşkun

Anonim
22 Şubat 2018

Henüz 18 yaşindayım ve bacaklarımda varis çıkmaya başladı varislerin görüntüsünün tamamen gidebilmesi için bi yöntem var mı?