Varis Tedavisi Ücretleri Ne Kadar?

Tüm sağlık problemlerinin tedavi ücreti tamamen doktorunuzun ya da sağlık kuruluşunun uygulayacağı yöntem, kullanılacak malzeme ve benzer bir çok faktör değerlendirilerek belirlenmektedir. Aynı durum varis tedavi fiyatları içinde geçerlidir. Varis tedavi ücretleri varislerin boyutu, yaygınlığı, tipi ve kullanılacak yöntem ile alet, malzeme vs. gibi faktörler ele alınarak belirlenir. IDEA Kliniklerinin tümünde tedavi ücretlerinde SGK’lı hastalara %50 indirim uygulanmaktadır.

Ameliyatsız varis tedavisi fiyatları üst satırda da belirttiğimiz gibi bir çok kriter ele alınarak ortaya çıkmaktadır. Varis hastaları tedavi ücretlerini muayene esnasında doktor tarafından net bir şekilde öğrenebilir. Genellikle normal boyutlarda ki varisler için ücret ortalama 1000 TL’den başlayarak 7000 TL’ye çıkabilmektedir. SGK’sı olmayan hastalarda iki katıdır.

varis tedavi ücretleri

Varis Tedavisi Ücretlerine Etki Eden Faktörler

Hastanın SGK’sı Olması
SGK’sı olan varis hastalarına kliniklerimizde tedavi için %50 indirim kolaylığı sağlanmaktadır.

Varislerin Yaygınlığı

Ücretin belirlenmesinde ele alınan en önemli etken hastalığın yaygınlığıdır. Bazen bacağın küçük bir bölümünde yer alabilirken, bazen tüm bacağı kaplayabilir. Bu durum bazen iki bacakta olabildiği gibi tek bacakta da söz konusu olabilir. En doğru ücret muayene esnasında doktor tarafından belirlenebilir.

Varislerin Tipi

Varis hastalığı hem kılcal hemde toplardamarlarda meydana gelebilen bir rahatsızlıktır. Bu doğrultuda varis, üç evreye ayrılmaktadır. Kılcal, orta ve büyük varis olarak adlandırılan üç evrede boyut, yaygınlık ve kullanılacak olan yöntem farklılık göstereceğinden fiyatta değişiklik gösterebilmektedir.

Tercih Edilecek Yöntem

Bahsettiğimiz üç evrede farklı teknolojiler ve yöntemler kullanılabilmektedir. Lazer, radyo frekans, yapıştırma ya da köpük skleroterapi ismi verilen yöntemlerin hangisi kullanılacaksa fiyat hem kullanılacak yöntem hemde hastalığın durumuna göre doktor tarafından muayene esnasında belirlenebilmektedir.

En net fiyat kliniklerimize geldiğinizde uzman hekimlerimizin yaptığı muayene esnasında belli olacaktır. Tedavi varislerin yaygınlığına göre 1-5 seans arasında sürebilmektedir. Fakat ücret seansa göre değil, bir defaya mahsus ödenir ve tedavi sonlanana kadar hiç bir ücret talep edilmez.

IDEA Klinik varis tedavi merkezinde ücret yalnızca bir kez alınır ve tüm varislerin tedavisi yapılır. Bunun dışında hasta 1 yıl boyunca idea klinik tarafından garanti alına alınır. Yani hastanın 1 yıl boyunca tekrar karşılaşacağı varis problemleri herhangi bir ücret talep edilmeden tedavi edilir.

Ücretsiz Varis Muayenesi

IDEA Klinik Türkiye’nin 4 büyük şehrinde toplamda 6 kliniğiyle varis konusunda hizmet vermektedir ve tüm kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. En net fiyatı uzman doktorlarımızın yaptığı muayene esnasında öğrenebilir, kabul ettiğiniz taktirde hemen tedaviye alınırsınız.

Sanal Muayene Olabilirsiniz

Dilerseniz varislerinizle ilgili resimleri en yakın olduğunuz kliniğimizin GSM numarasını kullanarak WhatsApp kanalı ile hekimlerimize ulaştırabilir, ücret bilgisi alabilirsiniz.

Şubelerimizin iletişim numaralarına linkten ulaşabilirsiniz. https://www.varistedavi.gen.tr/iletisim

Yazar: Op. Dr. Nihat AYDIN
1975 Yılında Malatya'da doğdu. Orta okul ve liseyi Malatya Merkez Gazi Lisesinde okudu. 1994 yılında girdiğim üniversite sınavında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini 2000 yılında bitirdi.

26 Soru / Cevap Var

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf göndeririseniz daha rahat değerlendirip ücretlendirebilirim
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 1. Hocam iyi akşamlar.Ben 2014 yılında ortepedik bir ameliyat geçirdim.15 gün hareketsiz kalmama bağlı olarak bacaklarımda pıhtılaşma oldu. Buna bağlı olarak tedavi oldum. Şimdi ise ayak bileğimin etrafında damarlarda şişkinlik oluyor ve ağrıyor.Doktor varis olarak değerlendirdi.Bu aşamada hangi tedavi yöntemini uygun görürsünüz.

  1. ameliyatsız tedavi yöntemlerinin hepsine yönelik teknolojiye sahibiz.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Eren Ang

 2. Mereba hocam benimde her iki bacagımda varisler var kıvrım halde.dopler eletdim cerrahi emelyat onerdi doktor .bu yontem risqlimi cox qorkum var. Bana donersiz sevinirim.

  1. varis tedavisinde ameliyatsız yöntemler skleroterpi,köpük tedavisi,laser ve RF ile tedavi cerrahi tedaviye çok üstündür.gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz
   Op. Dr. Orhan COŞKUN

 3. Merhaba hocam. BEN 1992 HAMİLELİK sırasında varis belirtileri bir ayağımda belirgin olduğu. Gittikçe yayıldı.Bu durum beni çok rahatsız ediyor.Normalde elbise kapri giremiyorum damarlar ben burdayım diye çıkıyorlar Onuda geçtim çok açıyorlar. Sigortam yok okadar paramparça çok yok bana yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba
   varisleriniz için öncelikle detaylı muayene olmanız gerekir. Muayenelerimiz ücretsizdir. 212 572 72 65 numaramızı arayarak size yakın şubelerimiz için yardımcı olabiliriz. Geçmiş olsun.

 4. merhaba sayin Doctor bey ben suan hamileyim üc ay var doguma ben 4 deva variz den ameliyat oldum damar cekildi ama bu ayak bileklerimdeki damar cikik mor kirmizi renk olusdu cok kötü görüntü oldu kendimden ireniyorum artik okadak kiloluda degilim bana doktor dedi bu gecmez sürekli variz corabi giy giyom su sicak havada bile ama yinede ayni mor kasinuyo ve arada bir zor nefes aliyom benim bu ayaklarim gececekmi doktor bey sms inizu bekliyorum hemen tedavi olmak istiyorum

  1. Şişli: 0532 463 96 82.nolu telefona whatsapptan fotoğraf göndeririseniz durumunuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz,hamilelikte zaten tedavi yapamayız
   Op. Dr. Orhan COŞKUN

 5. Merhaba öncelikle bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim.4sene önce devlet hastanesinden kopuk tedavisi yaptırdım, doktor 1seans uyguladı ve birkaç gün sonra tekrar damarlar eski halini aldı doktora gidip sorduğumda kendi kendine geçer dedi geçiştirdi.Bir süre sonra damarlar daha cok belirginleşti, daha beter bi görünüm kazandı ne yapabilirim?

  1. Gamze ; Merhaba
   Şikayetçi olduğunuz varisleri ultrason eşliğinde detaylı bir şekilde muayene etmemiz gerekir. Tüm kliniklerimizde muayene olabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir.0212 542 08 88 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 6. Hocam merhabalar her iki bacağımdada varis var diz bölgemde komple kabarık damarlar var doktora gittim doopler ultrason çekimi yapıldı sonuç şu bu ne demek (her iki ana femoral benden başlayarak derin ve yüzeysel venöz sistem incelenmiştir her iki femoral yüzeysel ve derin femoral ven popliteal ven ve krural venlerin proksinal kesimleri açık olarak izlenmektedir trambus saptanmamıştır valsava manevrası ile reflü akımı gelişmemiştir her iki büyük safen ven açıktır trombus saptanmadı sağ büyük vende valsava manevrası ile reflü akım gelişmedi sol büyük safen vende valsava manevrası ile tüm trase boyunca reflü akım gelişmektedir safenofemoral bileşkede de valsava ile reflü akım mevcuttur ven çapı proksimal kesimde 7mm diz düzeyinde 7mm ve distalde 5mm olarak ölçüldü sol kruis proksimal kesim posteromedialinde subkutanöz variköz dilatasyonlar dikkat çekmiştir her iki küçük safen ven açıktır trambus saptanmamıştır valsava manevrası ile reflü akım gelişmemiştir. Popliteal fossada yer kaplayan lezzon saptanmamıştır sonuç sol büyük safen vende yetmezlik.) raporun sonucu bu hocam Ankara’da yaşıyorum her iki bacağimdada ayağımdan diz kapağıma kadar arka bölgede toplardamar varisleri var bu konuda size danışmak istedim en yakın zamanda tedavi olmayı düşünüyorum son olarak bu raporun sonucu nedir birde tahmini olarak bu anlatılanlara karşı ortalama bir fiyat yazarsanız çok sevinirim iyi günler hoşçakalın
  Op Dr Orhan Coşkun
  Bu bulgular tedavi olmanız gerektiğini ve tedaviye engel durum olmadığını gösterir. Tedavi ücreti için ideaklinik @ gmail.com a fotoğraflar göndermeisiniz.

 7. kılcal damar tedavilerinde kullanılan lazerin cilde bir zararı olur mu ?
  Op Dr Serkan Akarsu
  Işık cilde zarar vermeden damara ulaşır

 8. hocam merhaba sağ ayak baş parmğim da şişlik var buna bağlı olarak tırnak batığı oluştu ve batığın kestiği yerin yarası kabuk yaptı ve bu kabuk yaklaşık 4 aydır geçmiyor ve baş parmağim batıkla beraber sızlıyor diğer sorunlar: parmaklarda şişme bazen kızarma bazen morarma oluyor serçe parmağim bazen uyuşuyor parmaklarda soğukluk hissi var ayak bileğim şişiyor ayak bileğimin sağ ve sol yanları kahve rengi oluyor ayaklarımın altında yürürken ağrılar oluyor bir kaç yüz metre yürüdükten sonra ayakta ve baldır da ağrı oluyor. gece uykuya geçeceğim sırada ayağımda reflex gibi atma oluyor istem dışı ani olarak
  ankara yüksek ihtisas hastanesinde muayene oldum ancak bir sorun bulunamadı renkli dopler yapıldı cilt hastalıklarına ve ortopedi bölümlerine yönlendirildim sonrasında atatürk hastanesinde ortopedi bölümünde muayene oldum ancak bir sorun bulunamadı cilt hastalıkları bölümüne muayene oldum kan testleri yapıldı ancak patolojik bir sorun bulunamadı nöroloji bölümüne yönlendirildim muayene sonrası emg istendi 3 mayıs ta yaptıracağım ancak venöz yetmezliğinden şüphelenildi sağ bacağimda diz altında ve ayak bileği çevresinde varisler var ne yapmalıyım bilmiyorum varis tedavisi bu sorunlarımı çözer mi ?
  saygılar
  Op Dr Nihat Aydın
  Bu şikayetler varis kaynaklı değil gibi görünüyor ama varisler tedavi edilebilir, eğer varisten kaynaklanıyorsa düzelir.

 9. Merhaba hocam iy i akşamlar benim her iki ayağımda varis var ama sol bacahimdaki var isler daha çok sag bacagimda 35mm sol.bacagimda 79mm çıktı doopler ultrasonda.Doktor.bana ne.yaparsan yap geçmez dedi yine tekrarlar dedi.ama.benim ayaklarım hemsis hemde morardi ben.Ne yapmalıyım çok moralim bozuldu.hocam tedavisi var mı bilgi verir misiniz ?
  Op Dr Orhan Coşkun
  Farklı yöntem ve teknolojilerle çok daha ileri varisleri bile tedavi edebiliyoruz, dğru yöntem seçilirse tekrar ihtimali çok düşük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgilerimiz