Varis Tedavisi Ücretleri Ne Kadar?

Tüm sağlık problemlerinin tedavi ücreti tamamen doktorunuzun ya da sağlık kuruluşunun uygulayacağı yöntem, kullanılacak malzeme ve benzer bir çok faktör değerlendirilerek belirlenmektedir. Aynı durum varis tedavi fiyatları içinde geçerlidir. Varis tedavi ücretleri varislerin boyutu, yaygınlığı, tipi ve kullanılacak yöntem ile alet, malzeme vs. gibi faktörler ele alınarak belirlenir. IDEA Kliniklerinin tümünde tedavi ücretlerinde SGK’lı hastalara %50 indirim uygulanmaktadır.

Ameliyatsız varis tedavisi fiyatları üst satırda da belirttiğimiz gibi bir çok kriter ele alınarak ortaya çıkmaktadır. Varis hastaları tedavi ücretlerini muayene esnasında doktor tarafından net bir şekilde öğrenebilir. Genellikle normal boyutlarda ki varisler için ücret ortalama 1000 TL’den başlayarak 7000 TL’ye çıkabilmektedir. SGK’sı olmayan hastalarda iki katıdır.

varis tedavi ücretleri

Varis Tedavisi Ücretlerine Etki Eden Faktörler

Hastanın SGK’sı Olması
SGK’sı olan varis hastalarına kliniklerimizde tedavi için %50 indirim kolaylığı sağlanmaktadır.

Varislerin Yaygınlığı

Ücretin belirlenmesinde ele alınan en önemli etken hastalığın yaygınlığıdır. Bazen bacağın küçük bir bölümünde yer alabilirken, bazen tüm bacağı kaplayabilir. Bu durum bazen iki bacakta olabildiği gibi tek bacakta da söz konusu olabilir. En doğru ücret muayene esnasında doktor tarafından belirlenebilir.

Varislerin Tipi

Varis hastalığı hem kılcal hemde toplardamarlarda meydana gelebilen bir rahatsızlıktır. Bu doğrultuda varis, üç evreye ayrılmaktadır. Kılcal, orta ve büyük varis olarak adlandırılan üç evrede boyut, yaygınlık ve kullanılacak olan yöntem farklılık göstereceğinden fiyatta değişiklik gösterebilmektedir.

Tercih Edilecek Yöntem

Bahsettiğimiz üç evrede farklı teknolojiler ve yöntemler kullanılabilmektedir. Lazer, radyo frekans, yapıştırma ya da köpük skleroterapi ismi verilen yöntemlerin hangisi kullanılacaksa fiyat hem kullanılacak yöntem hemde hastalığın durumuna göre doktor tarafından muayene esnasında belirlenebilmektedir.

En net fiyat kliniklerimize geldiğinizde uzman hekimlerimizin yaptığı muayene esnasında belli olacaktır. Tedavi varislerin yaygınlığına göre 1-5 seans arasında sürebilmektedir. Fakat ücret seansa göre değil, bir defaya mahsus ödenir ve tedavi sonlanana kadar hiç bir ücret talep edilmez.

IDEA Klinik varis tedavi merkezinde ücret yalnızca bir kez alınır ve tüm varislerin tedavisi yapılır. Bunun dışında hasta 1 yıl boyunca idea klinik tarafından garanti alına alınır. Yani hastanın 1 yıl boyunca tekrar karşılaşacağı varis problemleri herhangi bir ücret talep edilmeden tedavi edilir.

Ücretsiz Varis Muayenesi

IDEA Klinik Türkiye’nin 4 büyük şehrinde toplamda 6 kliniğiyle varis konusunda hizmet vermektedir ve tüm kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. En net fiyatı uzman doktorlarımızın yaptığı muayene esnasında öğrenebilir, kabul ettiğiniz taktirde hemen tedaviye alınırsınız.

Sanal Muayene Olabilirsiniz

Dilerseniz varislerinizle ilgili resimleri en yakın olduğunuz kliniğimizin GSM numarasını kullanarak WhatsApp kanalı ile hekimlerimize ulaştırabilir, ücret bilgisi alabilirsiniz.

Şubelerimizin iletişim numaralarına linkten ulaşabilirsiniz. https://www.varistedavi.gen.tr/iletisim

Yazar: Op. Dr. Nihat AYDIN
1975 Yılında Malatya'da doğdu. Orta okul ve liseyi Malatya Merkez Gazi Lisesinde okudu. 1994 yılında girdiğim üniversite sınavında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini 2000 yılında bitirdi.
whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgilerimiz