Varis Kanaması » Varis Tedavi
varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

Varis Kanaması

varis-kanaması-neden-olur-ne-yapılmalıdırVaris hastalığı özellikle bacaklarda toplardamarın genişlemesi kıvrılması sonucu oluşan bir hastalıktır. Bu durum bazen öyle bir ilerleme gösterirki deriyi inceltir hatta patlatır. Hiç bir travma olmadanda kanama yapabilir.

Bazen kaşımayla veya bir yere çarpma ile kanamaya sebep olabilir. Varis kanaması deyince çoğu zaman yemek borusu ve midede karaciğer yetmezliği (siroz gibi) sonucu oluşan kanama akıllara gelir. Bu kanamalar ölüme sebep olabilir. Bunlara tam donanımlı hastanede gastroentroloji doktorları müdahale etmelidir. Bazen cerrahi müdahalede gerekebilir. Oldukça tehlikeli varis kanamalarıdır.

Biz size bacaklardaki varis kanamasını anlatmaya çalışacağız.

Varis kanamasını ikiye ayırabiliriz.

1- Doku içine (Deri Altına) kanama.
2- Cilt dışına kanama.

Şimdi dilerseniz bunları anlatalım.

Doku içine kanama nasıl olur;

Genellikle kılcal damarların çatlaması sonucu deri altına kanayarak morluklara sebep olur. Soğuk pansuman yapmak iyi gelir. Ayrıca iyileşmeyi hızlandıran bazı jeller kullanılabilir. Bir tehlikesi yoktur.

Cilt dışına kanama nasıl olur;

Bu damarın patlamasıdır. Özellikle uykuda olursa son derece tehlikeli ve riskli sonuçlar doğurabilir. Damarın içindeki basıncın artmasına bağlı olan bu kanama 15-20 dakikada hayati riskler doğuracak kan kaybına sebebiyet verir. Varis kanaması olduğu zaman acilen yapılması gerekenler şunlardır;

a-) Derhal kanayan yerin üstüne temiz bir peçeteyle, bezle ya da çıplak elle bastırmaktır. Asla turnike uygulanmamalıdır. Bizzat kanayan yerin üzerine bastırmak yeterlidir.

b-) Kanamayı kontrol altına aldıktan sonra hızlıca bir hastanenin acil servisine müracat etmek gerekir. Hastanede kanayan yer sütürle kapatıldıktan sonra elastik bandajla sarılmalıdır.

Varis kanamasının kontrolü sonrası hasta en kısa zamanda vakit kaybetmeden bir kalp damar cerrahi uzmanı tarafından tedavi altına alınmalıdır. Ayrıca genişlemiş diğer toplar damarların kanamasının önlenmesinde erken tedavi olmanın faydası vardır.

Varis tedavisinde günümüzde gelişen teknolojik yöntemler ile ameliyatsız tedavi ön plana çıkmaktadır. Özellikle çok genişlemiş toplar damarların köpük yöntemi ile tedavi edilmesi fayda sağlamaktadır.

Idea kliniğimizde ameliyatsız yöntemlerle (köpük, radyo frekans, lazer) her türlü varis tedavisi yapılmaktadır.

soru sor

Varis Kanaması için 5 yorum yapılmış


admin
29 Aralık 2017

Vulvada, dış kısımda ise tedavi yapabiliriz. Ücretsiz muayene için buyurun bacaklarınızdaki varisleri de değerlendirelim.
Op.Dr.Orhan Coşkun

Kalp ve Damar Cerrahi Uzm Op Dr Orhan COŞKUN
29 Aralık 2017

Merhaba;
Vulvada, dış kısımda ise tedavi yapabiliriz. Ücretsiz muayene için buyurun bacaklarınızdaki varisleri de değerlendirelim. Karar verirseniz 212 572 72 66 numaramızı arayabilirsiniz. Geçmiş olsun

SEMİHA
28 Aralık 2017

25 YAŞINDAYIM İLK DOĞUM NORMAL 2.SEZERYAN 2. GEBELİKTE OLUŞAN VARİS ÇOK AĞRI BACAKLARDA GERİLME KAŞINTI TOP TOP DAMARLAR VARDI DOGUMA VARİS ÇORABIYLA GİRDİM AMELİYAT SONRASI DOKTORUM RAHİM İÇİNDE DE ÇOK VARİSİN VAR DEDİ VE ADET OLURKEN AŞIRI AGRILI BACAKLARDA GERİLME ADET OLAMAMA GİBİ ŞİKAYETLERİM VAR RAHİMDEKİ VARİS TEDAVİSİ NASIL OLUR.

Anonim
11 Aralık 2016

93 yaşındaki hastalara da tedavi uygulanabiliyor mu
Doç.Dr.Onur Gürer
Normal yürüyüp işlerini yapacak kadar ayaktaysa ve de şikayeti varsa tedavisini yapabiliriz.

Aysun Delikanlioglu
25 Ekim 2016

Merhaba
Esimde iki adet dsnarda tikanma vardi. Doktor diltizem ve koraspin kullandirmaya basladi. Daha once rahatsiz etmeyen bacak varislerinde kucuk capli kanamalar olmaya basladi. Koraspin varis hastaligini tetikler mi? Yardimci olur musunuz?
Ameliyatsiz varis tedavisinde kliginize odememiz gereken tedavi ucreti ne kadardir?
Tesekkurler.

Op. Dr. Serkan AKARSU
Idea Klinik İzmir Şubesi Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
Merhaba,coraspin gibi kan sulandırıcılar bu tarz kanamalara yol açabilir.Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığında değişmekte olup,SGK varsa %50 indirim uygulanmaktadır.Net tedavi ücreti muayene sonrası belli olmaktadır.Buyrun kliniğimize gelin detaylı muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.