Varis Ameliyatı İzle

IDEA klinik tedavi merkezi olarak damar genişlemesi olan hastalarımıza ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulamaktayız. Ameliyatsız tedavi yöntemlerinin olumlu yönleri oldukça fazla olduğundan kişiye avantaj sağlamaktadır.

Buna istinaden ameliyat korkusu olan hastalarımızın içlerini rahatlatmak için tedavi videolarını yayınlıyoruz. Aşağıda ki eklediğimiz videoları izleyerek, uygulanan yöntemlerin nasıl yapıldığı hakkında fikir edinebilirsiniz. Tedavinin artık ne kadar pratik olduğunun yanı sıra, hasta için ne kadar rahat olduğunu gözlemleyebileceksiniz. Böylece korkusu olan kişiler bu tedavi tekniklerini tercih ederek, rahatlığa kavuşacaktır.

ameliyatsiz-varis-tedavisi

Köpükle Varis Tedavi İzle

İlk ameliyat videomuz toplardamar hastalığının köpükle tedavisi yönünde olacak dilerseniz köpükle tedavinin uygulanışını kısa ve özetle aktarayım köpükten kasıt hazırlanan ilacın enjektör ile varisli damarlara enjekte edilip zararlı kan hücrelerini kurtarma amaçlı bir tedavi yöntemidir. Şimdi aşağıdaki videoda daha detaylı olarak göreceksiniz.

Radyo Frekansla Varis Tedavi İzle

Toplardamar hastalığına karşı sıkça kullanılan yöntemlerden biriside radyo frekans ile varis tedavisidir. Bu yöntemi de kısaca özetleyerek hemen videomuzu izlemeye geçelim detaylı bilgiyi canlı olarak çekim yapılmış olan varis radyo frekans esnasından izleyin.

Ciltte küçük bir parça kesmek kaydıyla varisli damarı içine enjektör ardımı ile varisli damarın içine ulaşarak radyo frekans verilmektedir. Damarı ısıtarak tahrip eden radyo frekans yöntemi ile büzüşen damar vücut tarafından dışarı atılmaktadır.

Yukarda hazırlanan videolar Türkiye’nin başarılı varis tedavi merkezi olan IDEA Klinik Bakırköy şubesinde hazırlanmış olup varis hastalarının bilgilendirilmesi amaçlı olarak yayınlanmaktadır.

Yukarda izlemiş olduğunuz tedavi yöntemleri hakkında sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından doktorlarımıza yöneltebilirsiniz.

Yazar: Op. Dr. Rüştü KALAÇ
Op. Dr. Rüştü KALAÇ 1989 yılında Ankara Tıp Fakültesinden mezun olarak, 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Kalp Damar Cerrahi Uzmanlığı İhtisasını tamamlamıştır. Şu an IDEA TIP Şişli'de hasta kabul etmektedir.

5 Soru / Cevap Var

 1. İyi günler fransada ikamet ediyorum.5ay önce varis ameliyatı oldum şuan sol bacağın aşağısı var olan varis duruyor hala geçermi bu yoksa bir tedavi gerekirmi görüntü gerçekten rahatsız edici Ağrı da bi okadar tşkler iyi çalışmalar

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 2. Hacan ben onsene önce iğneli tedavi oldum yani iğneyle ilac sıkıldı varizlerime ve iğleşmisti ama ben seanz larıma devam etmemiştim tam olarak tam tedavi olmamıstım vesonrada hamile kaldım tekrarladı ve tekrar devlette lokal olarak bi kızmını ameliyat etettirdim ama yine biraaz kaldı ve ben lokal ameliyattan memnun kalmadım dikiş izi kalıyor yine var biraz bacaklarımda köpük tedaviniz fiyatını öğrene bilirmiyim

 3. MERHABALAR,

  ALTTA AYAK DAMARLARINA YAPILAN TETKİK SONUCUNU BULABİLİRSİNİZ.
  ACABA SONUCU OKUYUP AMELYAT GEREKLİ OLUP OLMADIĞINI SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ.

  SUNUÇ:
  1. SOL ALT EKSTREMİTE YÜZEYSEL VENÖZ SİSTEMDE VSM’DE SAPHENOFEMORAL BİLEŞKE DÜZEYİNDE TERMİNAL KAPAKÇIK SANTRALİNDE VALSALVA DENEMESİYLE VALSALVA ORTASINDA BELİRGİNLEŞEN DÜŞÜK HIZLI REFLÜ YANISIRA KRURAL SEGMENTTE DİSTAL AUGMENTASYON MENAVRASIYLA 2-3 SÜRELİ REFLÜ İLE KARAKTERİZE HAFİF – ORTA DÜZEYDE YETERSİZLİK BULGUSU SAPTAMNIŞTIR.

  2. HER İKİ ALT EKSTREMİTE DERİN VENÖZ SİSTEMDE SOLDA HAFİF – ORTA VE SAĞDA ORTA DÜZEYDE YETERSİZLİK BULGUSU SAPTANMIŞTIR.

  CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ.

  SAYGILARIMLA,
  TİMUR ALİMBAEV

  Op. Dr. Orhan COŞKUN
  Varis tedavisinde ameliyat artık tarih olmuştur.Varisinizin boyutları hangi seviyede olursa olsun ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgilerimiz