Kol Varisleri ve Tedavi » Varis Tedavi
varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

Kollarda Varis Olurmu?

Kolda toplar damarlarda genişleme özellikle bayanlarda estetik kusur gibi algılanmaktadır çünkü insanı daha yaşlı ve erkeksi gösterir,bu damar genişlemeleri gerçek bir varis değildir ama kişide estetik sorun yaratacak kadar genişleyebilir.

Bacaklardaki varisler pantolon giyerek kapatılabilir ama kollar kapatılamaz ve kalın kaba damarlar çok dikkat çekici hale gelebilir.

Patolojik anlamda yani hastalık olarak düşünüldüğünde kolda kelime anlamı olarak varis oluşmaz.Ancak görsel anlamda bacaklardaki kadar çirkin görüntüye sebep olacak kadar toplar damar genişlemesi olabilir.

Özellikle orta yaş ve üstünde,kilo veren,beyaz tenli,cildi ince ve zayıf olan bayanlarda koldaki bu damarların genişlemiş hali kişide ciddi estetik sıkıntıya sebep olabilmektedir.

Ağrı sızı gibi fiziki şikayetler yapmasa da kişi bunları gizleme gereği duyacak kadar rahatsız olabilmektedir.

Koldaki varislerin tedavisi
Diğer tüm varisler (bacak,yemek borusu,testis) gibi koldaki genişlemiş toplar damarlar bir çok sorundan dolayı tedavi edilmelidir.Ama bu varisler sadece estetik için yok edilebilir.

Cildi ince bayanlardaki bu çirkin ve mor görünümlü damarlar tümüyle yok edilebilmektedir.Tedavi ameliyatsız yapıldığı için hiçbir iz kalmaz.tedavide köpük yada skleroterapi denilen yöntemlerle yapılır.

Genişlemiş damarlar tedaviyle yok edildiğinde tekrar oluşmaz.

Kol varislerinin tedavisi yaygınlığına göre 1 veya 3 seansta tamamlanır.Her seans 5-10 dakika civarında tamamlanır,hasta işlem bitimi işinin başına dönebilir, normal yaşamını sürdürebilir.

Koldaki bu damar genişlemelerinin tedavisi herkeste yapılabilir.

http://www.ideaklinik.com/varis-hastaligi.html
http://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-varis-tedavisi.html

soru sor

Kollarda Varis Olurmu? için 10 yorum yapılmış


admin
24 Haziran 2018

tüm verilerle birlikte değerlendirmek gerekir

Arzu ŞİMŞEK
22 Haziran 2018

Merhaba,
Benim anne karnında oluşmuş Sol kolda damar problemim var. Sol kolumda ki damarlar oldukça belirgin ara ara toparlak görüntüler var. Ayrıca sol kolum anatomik olarak da sağ koluma göre daha farklı (uzunluğu, genişliği). Kan akışı çok hızlı ve şah damarım da başka kişilere göre daha hızlı atıyor.
15 Yıldır önce damar tıkama tekniğiyle üst ve orta kolumdan tedavi oldum. Beni birkaç yıl rahatlattı (normalde efor sarfettiğimde çok yoruluyorum) ama kendini tekrar edeceği söylendiği için tedaviye devam etmedim. Bu yıl tekrar kontrole gittim geçmişe göre çok değişiklik yok denildi. Bazen çok kurcalamak kötü sonuçlara da sebep olabilir denildi. Açıkçası gelecekte kalp yetmezliği deniliyor ama daha kötü sonuçlarla da karşılaşırmıyım tedirginim. Sizden nasıl bir yorum alabilirim bilmiyorum ama karşılaştığınız bir hastalık mıdır bilmek isterim.

admin
17 Kasım 2017

Merhaba Canset
Yaygınlığa göre 400-4000 TL arasında değişiyor ancak tüm şubelerde aynı
Op Dr. Eren Anğ
Bursa

[email protected]
16 Kasım 2017

hocam merhabalar. annemin bacaklarında ara ara varisler var. çok seyrek. tedavi ücreti ne kadar olur? yoğundada seyrektede aynı mıdır?

admin
10 Kasım 2017

Kolda varis oluşumu nadir de olsa olabiliyor, yapısal VE hamilelik dönemi hormonların etkisiyle olmuş olabilir. Bunları da ameliyatsız yöntemle veya mikroflebektomi dediğimiz bir mikrocerrahi yöntemiyle tedavi ediyoruz . Kliniğimizde muayene Ücretsiz randevu alırsanız durumunuzu değerlendiririz. 0(542)621 08 88
Op.Dr.Orhan Coşkun

Tuğba
09 Kasım 2017

Merhaba.30yaşındayım. on ay önce doğum yaptım.yaklaşık bir aydır sol ön kol toplardamarımda iki cm aralıklarla top top bir şişkinlikle karşılaştım.tıkanıklık korkusuyla kalp damar cerrahisi bölümünde doç.doktor muayenemi yaptı eko ekg ve sol kol koltuk altından doppler çekildi.tıkanıklık olmadığı söylendi.toplardamar genişlemesi dendi.Kollarımı aşağıya doğru indirdiğimde oluşuyor ancak kaldırdığımda bu görüntü kayboluyor sertlik kızarıklık ve morartı yok varis değil ama varisyonel bir yapısal bozulmaymış ancak kolum ve göğüs çevremde ağrı var.tekrar gittiğimde kas ağrısı olabileceği fizik tedavi önerildi.ama aklım çok karıştı ciddi değil dediler evime geldim.ilaç yok.artık düzelmez dediler..çocuğu kucağıma alamıyorum ondan olabileceği söylendi .damarın yapısı neden bozulur bu tehlike oluşturur mu?

sevgi
22 Mayıs 2017

Merhaba hocam bundan 3 ay önce böbrek taşı için rontgen çekildim ve kolumdan kontrast madde yapıldı bu kontrast madde kollarımda yeşil yeşil damarları belirgin hale getirdi hocam bunlar geçicimidir 3 ay oldu lütfen yardım edin görüntü olarak çok rahatsız oluyorum teşekkür ederim.
Op Dr Eren Anğ
Doğrusu bu süre zarfında düelme ihtimali yüksekti ama 8 aya kadar düzelme ihtmali de var.

Sehratcoskun
27 Şubat 2017

Hocam kolda varis damar genislemesi var tedavisi varmi hocam saygilar
Prof Dr Hasan Berat Cihan
Evet el ve kol varislerini tedavi edebiliyoruz.

Salvinaz
14 Eylül 2016

Merhaba benim doğumdan sonra ikki bacakda variz çikdi hamda çok kötu şimdi kolumdan çikiyo amaliyat yaptirsam sonra çalişabilirmiyim

Doç. Dr. Onur Gürer
Merhaba, kolunuzdaki ve bacaklarınızdaki varislerin iyi çekilmiş fotoğrafını bize gönderirseniz size daha detaylı bilgi verebiliriz.

Özlem Yungul Örnek
13 Ekim 2014

Merhaba,

Anneme kolunda varis olduğunu söylemişler. SSK’lı kendisi. Telefonda muayenenin ücretsiz olduğu bilgisini aldım ama seans fiyatlarını da öğrenmem lazım size getirmeden önce. Altından kalkamayacağımız bir rakamsa kendisinin üzülmesini istemiyorum. Bana seans fiyatı söylemeniz mümkün mü?

Teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Prof. Dr. Hasan Berat Cihan
Tedavi ücreti 700-1000tl aralığında olabilir.