Bursa Varis Tedavi Merkezi

İstanbul da üç, İzmir ve Ankara ile toplamda 5 kliniği bulunan IDEA klinikleri yoğun talep aldığından Bursa şubesini açarak 6 şubeye sahip olmuştur.

Diğer şubelerimizde olduğu gibi Bursa kliniğimizde de konusunda tecrübeli genel cerrahi ve kalp damar cerrahi uzmanlarımız görev almaktadır.

bursa-varis-tedavi-merkezi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

IDEA klinik 4 ilde 6 şubeyle hizmet vermekte olan bir tedavi merkezidir. Bu kadar çok talep olmasının ve ilgi görmesinin sebebi ise hastaya tedavi yönünde avantaj sağlayan ve olumlu yönde etkileyen ameliyatsız yöntemlerin uygulanmasıdır.

Bu yöntemler cilt üzerinden uygulanan ve 10 dakika kadar kısa süren yöntemlerdir.

Dilerseniz ameliyatsız tedavi yöntemlerini sırasıyla kısaca belirtelim.

ameliyatsız varis tedavisi

Skleroterapi Yöntemi

Bu yöntemde iğne kullanılarak sorun yaratan damar ya da damarların içine ilaç enjekte edilmektedir. Bu ilaç sayesinde problemli damar tahrip olarak, sorunun ortadan kalkmasına imkan tanımaktadır. Pratik ve kolay bir yöntem olduğundan kısa sürede gerçekleştirilir. Herhangi bir kesi ya da uyuşturucuya gerek duyulmaz. Boyutu 1mm’den büyük olan tüm damarlara uygulanabilmektedir.

Köpük Yöntemi

Skleroterapi yönteminin aynısıdır. Tek fark enjekte edilen ilacın önce hava ile reaksiyona sokularak köpük haline getirilmesidir. Hava ile karıştırılan bu ilacın şekli köpüğe benzediğinden dolayı ismi köpük yöntemi olarak tabir edilmektedir.

Radyo Frekans Yöntemi

Radyo dalgaları vermekte olan cihazın ince uçlu aleti kullanılarak uygulanır. Bu ince uçlu alet sorunlu damarlara dokundurulduğu anda etkisini ve başarısını göstermektedir. Kolay ve pratik bir yöntemdir.

Lazer Yöntemi

RF ile aynı sayılabilecek tarzda bir yöntemdir. Kılcal damarlar için kullanılmaktadır.

Varis Tedavisi 10 Dakika Kadar Kısa Bir Sürede Gerçekleştirilir

Yukarıda bahsettiğimiz ameliyatsız yöntemler yalnızca 10 dakika kadar bir sürede gerçekleştirilmektedir. Çoğunlukla tek seans yeterli olsa da kişinin varislerinin boyutu ve yaygınlığına göre fazla seans gerekebilmektedir. Tedavi esnasında herhangi bir kesi ya da narkoza gerek duyulmadığı gibi, tedavi bitiminde hasta özel hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Bu teknikler sayesinde herhangi bir istirahat gerekmez, dolayısıyla iş, özel veya sosyal hayatta herhangi bir kayıp yaşanmaz.

Varis Muayenesi Ücretsizdir

IDEA kliniklerinin tümünde varis hastalarının muayeneleri ücretsiz olarak yapıldığı gibi SGK’sı olan hastalara %50 indirim sağlanmaktadır.

Aşağıda ki iletişim bilgilerinden randevu alabilir, uzman hekimimize muayene olabilirsiniz.
Bursa ve diğer tüm şubelerimizin iletişim bilgileri için BURAYA tıklayınız.

Yazar: Op. Dr. Nihat AYDIN
1975 Yılında Malatya'da doğdu. Orta okul ve liseyi Malatya Merkez Gazi Lisesinde okudu. 1994 yılında girdiğim üniversite sınavında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini 2000 yılında bitirdi.
whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgilerimiz