online randevu online randevu tedavi fiyatlar覺

Varis Tedavi

Toplumda bir çok kişinin maruz kaldığı rahatsızlıklardan biri de varistir. Genetik olabileceği gibi kişinin icra ettiği meslek dolayısıyla sürekli hareketsiz bir şekilde ayakta durması veya oturması sonucunda görülür. Varis tedavisi ameliyatlı veya ameliyatsız teknikler kullanılarak yapılabilir. Bu yöntemlerde kendi içerisinde bir kaç alt sınıfa ayrılır.

varis-tedavi-yontemleri

Ana ve alt tedavi yöntemlerini detaylı olarak sırasıyla ele alalım.

Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri
Günümüzde teknoloji çığ gibi büyümekte ve her geçen gün sağlık alanına yenilikler katmaktadır. Bu gelişmeler varis konusunda da ciddi ilerlemeler göstermiştir. Son yıllarda tedavi merkezleri tarafından yaygın şekilde ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntemler hastalar için oldukça avantaj sağlamaktadır. Çünkü ameliyatsız olarak yapılan tedaviler 10-15 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirildiği gibi kesi, dikiş, narkoz, istirahat ve benzeri faktörler asla olmamakta, hastalar tedavinin hemen ardından günlük yaşantılarına devam etmektedir.

Ameliyatsız varis tedavisi için sıklıkla kullanılan teknikleri gözden geçirelim.

Köpük Yöntemi
1mm ve üzeri boyutta ki tüm damarlara uygulanabilir. Özel bir ilacın sorunlu damara enjekte edilmesi ile damar tahrip edilir. Köpük denmesinde ki sebep enjekte edilen ilacın hava ile reaksiyona sokulması doğrultusunda aldığı şeklin köpüğe benzemesinden kaynaklanmaktadır. Hastalar için oldukça avantajlı bir yöntem olduğundan dolayı, hekimler tarafından en sık tavsiye edilen yöntemdir. İlacın herhangi bir yan etkisi bulunmamakta, tedavi sonrasında böbrekler aracılığıyla vücuttan atılmaktadır. Köpük tedavisi ile ilgili olarak daha detaylı bilgileri hazırladığımız sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. https://www.varistedavi.gen.tr/varis-kopuk-tedavisi

Lazer Yöntemi
Lazerle Varis Tedavi Kılcal damarların yok edilmesinde oldukça başarılı ve yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Köpükle tedavi yönteminde olduğu gibi bir çok tedavi merkezi tarafından tercih edilir. Lazer varis dışında bir çok rahatsızlığın tedavisi amacıyla geniş kapsamlı olarak kullanılmaktadır. Bu yöntemde de lazer ışınlarının meydana getirdiği ısı ile sorunlu damarlar yok edilir ve problem ortadan kalkar. Dünyada en yaygın şekilde kullanılan popüler yöntemlerden biridir. Hastanın meydana gelen ısıdan dolayı acı hissetmemesi için soğuk jel kullanılmaktadır.

Lazer hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmanız için hazırladığımız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. https://www.varistedavi.gen.tr/varis-lazer-tedavi

Radyo Frekans Yöntemi
Lazerle çok benzer bir yöntemdir. Cilt üzerinden ve damar içinden uygulanan iki çeşidi bulunur. Fakat Idea kliniklerinde ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulandığından dolayı yalnızca cilt üzerinden olan teknik kullanılır. Lazerde olduğu gibi radyofrekans yöntemi de oldukça etkili ve başarılıdır. Kılcal ile orta varislerin tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir. Bu yöntemde radyo dalgaları kullanılarak genişlemeye maruz kalan damarlar tahrip edilmektedir. İsminde “radyo” geçtiğinden dolayı bir çok insanın aklına radyasyon gelse de, radyasyonla tamamen alakasız bir teknoloji olup, korkmak yersizdir.

Skleroterapi Yöntemi
Varis tedavisi adına kullanılmakta olan bir diğer ameliyatsız tedavi yöntemidir. Köpükle aynıdır. Tek farkı, bu yöntemde ilaç hava ile karıştırılmadan saf bir şekilde enjekte edilir. Damara enjekte edilen ilaç sorunlu damarı tahrip ederek varislerin ortadan kalkmasını sağlar.

Ameliyatsız Yöntemlerin Avantajları
– Narkoz uygulanmaz.
– 5-20 dk arasında gerçekleştirilir.
– Kesi ve dikiş olmaz.
– Tedavi sonrasında istirahat gerektirmez.
– Kişi günlük yaşantısına akıcı bir şekilde devam eder.

Ameliyatla Tedavi Yöntemleri
Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere, bu rahatsızlığın tedavi edilmesine yönelik kullanılan iki ana yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi olan ameliyatsız yöntem ve alt sınıflarını üst kısımda detaylıca bahsettik. Şimdi de ameliyat ile yapılan tedavinin alt sınıflarına kısaca değinelim.

Varis Pake Eksizyonu
Sorunlu damarın cilt altından çıkarılması için yapılan pake eksizyonu yöntemi, genelde dar alanda meydana gelmiş ve genişlemeye maruz kalmış damarlara uygulanan bir çeşit operasyondur. Ameliyat sırasında hekim tarafından sorun meydana gelen bölgeye 1cm genişliğinde kesi uygulanarak sorunlu damarın buradan çıkması sağlanmaktadır.

Hook Venektomi
Hemen üstte ki pake eksizyonuna benzer bir uygulamadır. Sorunlu bölgede 0,5cm’lik bir kesi uygulanır ve tıpta hook ismi verilen bir kan ile damar dışarı çıkarılmaktadır.

Ameliyatsız Yöntemlerle Tedavi Olmak İçin Randevu Alabilirsiniz
Türkiye’nin 4 büyük ilinde toplamda 6 şubesi bulunan Idea klinik tüm varis hastaları için ameliyatsız yöntemleri kullanmaktadır. Siz de tedavi olmak ve varislerinizden kurtulmak istiyorsanız size en yakın olan kliniğimizi telefon numaraları aracılığıyla arayabilir randevu alabilirsiniz. Varis muayenesi kliniklerimizin tümünde ücretsizdir. Muayene esnasında hekimlerimiz varisleriniz hakkında boyut, çeşit ve uygulanacak tedavi yöntemi ile ücreti hakkında bilgilendirme yapacak, kabul etmeniz dahilinde ise hemen tedavinize başlayacaktır.

İletişim numaralarına >> İLETİŞİM << sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

1 Soru / Cevap Var

  1. Merhaba ben nermin 38yaşında ev hanımıyım evliyim çocuğum yok 6yıl önce sol bacağımdan varis amelyatı oldum çok memnun kaldım şu iki haftadır dayanılmaz kasılmalar sanki damarlarım geriliyor bacağım günden güne şişiyor sanki, sol bacağım varis tekrarlamış olabilirmi.iki bacağım çok ağrım var bu kasılmalar daha çok geceleri oluyor tedavi yöntemi ne olabilir.ayrıca53 kiloyum zayıfım ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM İYİ GÜNLER.

    Op.Dr. Eren ANĞ
    Nermin hanım;bacaklarınızdaki ağrı varisle ilgili olabilir ancak muayene etmeden bunu söylemek mümkün değil.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin size yardımcı olalım.
    li

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.