Varis Tedavisi

Köpük Tedavisi

Hastalıkla ilgili tedavi yöntemleri hızla gelişmekte ve başarı oranları daha yüksek yöntemler uygulanarak hastalar yatma gerekmeksizin ve işgücü kaybı yaşamadan kalıcı olarak kurtulmaktadırlar. Varis tedavileri arasında yer alan sklerotepari yöntemlerinden olan köpükle varis tedavi kliniğimizdede sıkça uygulanan ve başarı oranı yüksek varis tedavi yöntemidir.

Son yıllarda artan deneyim ve gelişen bu teknik hemen diğer yöntemlerin (endovenöz laser,endovenöz radiofrekans,cerrahi)yerini almaktadır.Köpük tedavi yöntemindeki gelişme özellikle varis ameliyatlarını tarihe gömmüştür.Uygun ellerde mucizeler ortaya çıkmaktadır.Diğer yöntemlere göre çok daha az komplikasyon oluşmaktadır.

 

Ameliyatsız Varis Tedavisidir

Varis hastalığında ameliyatsız varisin tedavisi skleroterapi ile başlamış ve uzun yıllar uygulanmıştır.Son yıllarda skleroterapi üzerine geliştirilen köpük tedavisi (foam terapi) skleroterapide çığır açmıştır ve hızla yaygınlaştı ve ülkemizde bir çok sağlık kurumunda uygulanmaya devam ediyor.

 

Köpükle varis tedavisi skleroterapi gibi damarı yok edecek ilacın damar içine verilmesi şeklinde uygulanır ama skleroterapiden farkı ilaç ¼ oranında hava ile köpürtülerek verilir.Köpük verildiği varisli damarı büzülerek yok olmasını sağlar.

Köpükle tedavi edilen varis sonsuza kadar yok edilmiş olur ve aynı damar tekrar genişlemez.Tekrar varis olamaz.

varis kopuk tedavi Varis Köpük Tedavisi

Varis Köpük Tedavi

Köpük Varis Tedavi Avantajları

Skleroterapi ile aynı yöntem ile uygulanan köpükle varis tedavisi skleroterapiye göre daha fazla üstünlüğü ve avantajı vardır aşağıda köpükle varis tedavisi olan bir hastanın karşılaşacağı avantajları ve fırsatları

 

 • Varis tedavi sonrası şişlik ve ağrının daha az olur
 • Çok kalın varislere (başparmak genişliğinde)  uygulanabildiği gibi iğne girebilecek kadar ince varislerede (kılcal varis) uygulanır.
 • Oluşabilecek leke miktarı azdır.
 • Varisli damara verilen ilaç miktarı az olduğundan damar dışına kaçması ciddi sorun yaratmaz.
 • Kullanılan ilaç miktarı azaldığı için daha ekonomiktir.
 • Vücuda verilen ilaç azaltılmış olduğu için toxik doza yaklaşılmamış olunur.
 • Köpürtüldüğü için 4-5 katına çıkan ilaç sayesinde aynı senasta daha fazla damar tedavi edilebilir.
 • İlaç miktarı azaldığı için damarın vereceği reaksiyon azaltılmış olur
 • Daha az flebit ve pıhtı oluşur.
 • Ameliyat edilebilecek tüm varisler tedavi edilebildiği gibi ameliyat edilemeyecek orta kalınlıktaki varislerde tedavi edilebilir.
 • Her varis hastası tedavisinde kullanılabilir.
 • Köpük tedavisinde sadece lauromacrogol kullanılır,%1-2-3 konsantrasyonlu ampuller vardır.

 

Köpük Varis Tedavi İzle
Yukarda bahsettiğimiz tedavi yöntemini varis hastası üzerinde uygulanışını görmek istermisiniz özellikle tedavi konusunda korkuya kapılan hastalarımız için büyük bir rahatlama sebebi olacak tedavi videomuzu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Varis Ameliyatı Video

blogger Varis Köpük Tedavisidelicious Varis Köpük Tedavisidigg Varis Köpük Tedavisidiigo Varis Köpük Tedavisistumbleupon Varis Köpük Tedavisishare 16 16 Varis Köpük Tedavisi

5.272 Kez İncelendi Varis Yorum Yok