varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

Varis Hastaları İçin Spor Önerisi

varis-icin-spor-onerisi

Spor, sadece sağlık sorunları olan kişilerin değil tüm insanların sağlıklarını korumaları için yapması gereken faaliyetlerden biridir. Her bireyin günlük olarak spor ve egsersiz aktivitelerine yönelik birşeyler yapması olumlu yönde sonuçlar alınmasına olanak tanır. İş ya da özel hayat temposu yoğun olan ve vakit bulamayan kişilerin yapacakları günlük minimum 30 dakikalık yürüyüşler dahi fayda sağlamaktadır.

Bunun için yakın olduğu taktirde evden işe, işten eve ya da farklı bir yere yürüyerek gidilmesi bir alternatif olabilmektedir. Varis problemiyle karşı karşıya kalan kişilerin mutlak surette spor ve egsersiz yapması gerekmektedir. Çünkü bu yönde yapılan faaliyetler kişilerin kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmakta ve rahatlatıcı özellik katabilmektedir.

varisten-korunma-yolları

Yürüyüş yapmaktan kaçınmayın
Damar genişlemesi rahatsızlığına maruz kalmış olan bir çok kişi akşama doğru artan ağırlık ve yorgunluk hissinden dolayı bir an önce eve gitmek ve oturmak yada uzanarak dinlenme ihtiyacı duymaktadır. Dolayısıyla bu yönde düşünüldüğünde sportif aktivitelerden de uzaklaşma ve şikayetlerinin artmasını sağlamaktadır.

Bu sebepten dolayı belirttiğimiz gibi günlük en az 30 dakikalık yürüyüşler ve yapılacak bacak hareketleri dışında yüzme, bisiklet sürme gibi aktiviteler yapılması mutlaktır.

Bacaklarınız yukarıda olacak şekilde istirahat edin
Spor faaliyetlerinin dışında evinize geldiğinizde akşamları uzanarak istirahat etmeyi her insan sevmekte ve tercih etmektedir. Varis rahatsızlığı olan kişilerin bu istirahat sırasında bacaklarının altına minder ya da benzeri eşyaları koyması bacakların yukarıda durarak istirahat edilmesi oldukça avantaj sağlamaktadır.

Bu yapılan yükseltme ile bacaklarda kan dolaşımı meydana gelmekte ve kişilerin ağrı, sızı ya da benzeri şikayetlerini minimize etmektedir.

Çalıştığınız esnada hareketler yapabilirsiniz
Mesleki yönde insanlar sürekli oturmak ya da ayakta durmak zorunda kalabilmekte ve bundan dolayı da bacaklara binen yükün basınç yapmasına sebep olabilmekteler. Fakat bu durumda yapılacak küçük hareketler büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Örneğin oturduğunuz veya ayakta durduğunuz esnada ayak uçlarınızı birleştirip, topuklarını ayırarak ve topuklarınızı birleştirip uçlarını ayırarak hareket ettirebilir ve böylece dolaşımın oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında 45-60 dakika da bir 3-4 dakika sürecek şekilde ayakta hareket edilmesi ve yürümekte yararlı olmaktadır.

Yüzün fakat güneşlenmeyin
Varisi olan kişilerin sauna, hamam veya benzeri sıcak ortamlardan uzak durması gerekmektedir. Bunun dışında plajda güneşlenmekte kişiyi maalesef olumsuz yönde etkiler. Varislere çok iyi gelen yüzme faaliyeti mümkün olduğunca fazla yapılmalı fakat çıkıldığında güneş ışınlarından uzak durulması gerekmektedir.

Varis çorapları şikayetlerinizi azaltır
Doktor önerisiyle uygun varis çoraplarının kullanılması da şikayetlerin azalmasına yönelik fayda sağlar. Fakat tedavi edici özelliği olduğuna dair düşünceler vardır, bu maalesef yanlış bir bilgidir. Tedavi etme üstünlükleri olmayıp, şikayetleri azaltmakta büyük oranda rol oynayabilir. Ağrı, sızı gibi şikayetlerin azalmasıyla beraber kişiler çorapların çok sıktığı ve rahatsız ettiği yönünde yakınmalar meydana getirebilirler.

Idea klinik varis tedavi merkezi olarak, bacak varislerinin tedavisini ameliyatsız uyguladığımız yöntemlerle yapmaktayız. Bu tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgilere yine sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

İstanbul 3, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere Türkiye’de 4 ilde toplamda 6 şube ile hizmet vermekteyiz.

İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, size en yakın kliniğimizden randevu alarak ücretsiz muayene olabilir, doktorlarımızın önerdiği yöntem ile tedavi olabilirsiniz.
~

soru sor

Varis Hastaları İçin Spor Önerisi için 12 yorum yapılmış


admin
06 Şubat 2018

0532 152 26 75 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz
Op.Dr.Eren Ang

Leyla
04 Şubat 2018

2 sene önce varisten dolayı köpük tedavisi oldum sırf estetik acıdan tedaviden önce daha iyiydim diyebilirim tedavi sonrası ayaklarımda aşırı morluklar kaşıntı şişlik ve agrı olıştu .bu durumlara düştüm şu an her gece kaşıntı oluyor sıkıntılı durumlar yaşıyorum..dr tekrar gitmeye korkar oldum daha kötü olur diye ..

admin
11 Ekim 2017

gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.size en yakın kliniğimize şu linkten ulaşabilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/iletisim
Doc.Dr.Onur Gürer

Hüseyin
09 Ekim 2017

Merhaba bende 15.mm damar capi varis hastalgiim var 2 farkli doktora gittim ameliyatlik oldugunu soylediler fakat ic variste oldugundan dolayi ameliyattan fayda goremeyecegimi soylediler bunun farkli bir cozumu yokmu

admin
25 Eylül 2017

Bunların mikroskleroterapi (köpük tedavisi) ile acısız bir şekilde tedavisi mümkündür. Detaylar için üctetsiz muayenemize buyurun. Randevu tel: 0(542)621 08 88
Op.Dr.Orhan Coşkun

merve..
22 Eylül 2017

merhabalar ayak tabanımın cukur yeri ve dizimin hemen sag tarafında belirgin kılcan damarlar olustu ve muthis bir agrı karıncalanma ve yanmalar olusuyor ve yasımın genc olması benı cok uzuyor. nasıl ayakkabı gıymem gerekır nasıl azaltabılırım nasıl korunabılırım hıc bır bılgı sahıbı degılım. yardımlarınızı beklıyorum şimdiden tesekkurler iyyi calısmalar

Kalp ve Damar Cerrahi Uzm Orhan COSKUN
14 Ağustos 2017

Vahide; Merhaba
varisleriniz için muayene olmanız gerekir. Yürüyüşün bir zararı olmaz aksine faydası olur. Muayenelerimiz ücretsizdir. 212 572 72 66 numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Vahide
11 Ağustos 2017

Merhaba hocam varislerim var sabah ve aksam yuruyusunun sakincasi varmi yuruyus yapmaya cekiniyorum daha kotu olur diye tesekkur ederim

KALP VE DAMAR CERRAHİ UZMANI OP. DR. NİHAT AYDIN
01 Ağustos 2017

Merhaba,
varisleriniz tekrarlamıs olabilir Bu nedenle muayene olmanızda yarar var. Muayenelerimiz ücretsizdir. Karar verirseniz 312 431 75 47 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

Anonim
29 Temmuz 2017

Merhaba hocam 3 sene evvel varis ameliyatı oldum ağrılarım azaldı ama deri altında morluklar şişlikler oldu ne yapmalıyım beni aydınlatırsanız çok sevinirim