online randevu online randevu tedavi fiyatlar覺

Varis Çeşitleri Nelerdir ?

İnsan vücudunda boyutları ve derecelerine göre 3 tip varis oluşmaktadır. Tüm varis tiplerinin ameliyatsız, teknolojik cihazlar kullanılarak tedavisi mümkündür.

Dilerseniz derecesine göre damar genişlemesi tiplerini inceleyelim.

varis çeşitleri nelerdir

1-) Kılcal Varisler : Damar genişliği rahatsızlığının en masum olanıdır. Saç teli inceliğinde kırmızı veya mor renklerde oluşmaktadır. Bu tipte ki varisler kesinlikle değişiklik göstererek diğer derecelere dönüşmez. Diğer varislere göre insanlarda daha yaygın bir şekilde bulunur. 100 insandan 50-60’ında görülmektedir. Kılcal varis bacaklarda az bir şekilde olabilirken, çok yaygında olmaktadır. Görünüm olarak rahatsızlık oluşturabilir. Çok yaygın bir şekilde mevcutsa ağrı, kaşıntı, sızlama gibi şikayetler doğurabilir.

2-) Orta Boy Varisler : Boyutu 2-3mm şeklinde değişmekte olan kıvrımlı halde ki varislerdir. Cilt altından ufak bir şekilde çıkıntı yapmaktadır. Renkleri yeşil ve mordur. Kılcal varislerde söylediğimiz gibi ağrı, kaşınma ve sızlanma şikayetleri doğurabilir. Bu tip varisler köpük yöntemiyle çok kolay bir şekilde tedavi edilerek hastanın sosyal, özel ve iş hayatına devam etmesi mümkündür. Tedavi sonrasında varislerin nüksetmesi çok düşük olasılıktadır.

3-) Büyük Boy Varisler : Çok açık bir şekilde çıkıntı yapmış ve boyutları 3mm’den daha büyük ve tam olarak hastalık niteliğinde kabul edilebilecek olan çeşidine büyük varis denmektedir. Bazı büyük varis bulunan insanlarda çirkin görüntü dışında şikayet olmaz. Bazılarında ise bariz şikayetler ile karşılaşılır. Tedavisi mümkün olan bir tiptir.

Birde karma olan adlandırılan karma varis tipi mevcuttur. Yukarıda saydığımız 3 varis tipinin karışık bir şekilde bulunma şeklidir.

Varis şikayetleriniz için bize ulaşabilir, tedavi ücreti ve yöntemleri hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Varis Nasıl Tedavi Edilir?
Tedavi konusunda bir çok değişik yöntem vardır. Bunlar ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki ayrılır. Ayrıca kullanılacak olan yöntemde üstte sıraladığımız varis çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Biz IDEA Klinik olarak tüm kliniklerimizde yalnızca ameliyatsız tedavi yöntemlerini uygulamaktayız. Bu yöntemler ile herhangi bir narkoz, istirahat, ilaç, pansuman ya da benzeri dezavantajları yaşamadan tedavi ardından sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Uyguladığımız tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Lazer: Lazer bir çok sağlık probleminin tedavisinde, kolay uygulanabilen bir yöntem olup varis tedavisinde de rahatlıkla kullanılmaktadır. Lazerinde iki çeşidi vardır biri cilt üzerinden yalnızca kılcal damarlara, diğeri ise cilt altından büyük damarlara şeklinde uygulanabilir. Biz daha çok kılcal varislerin tedavisi için cilt üzerinden tercih etmekteyiz.

Radyofrekans: Uygulamada lazer yöntemiyle aynıdır. Radyofrekans kısmi orta varisler için de kullanılabilmektedir. Isı enerjisi uygulanan bacaklarda yanık ve kişide acı ya da ağrı olmaması için soğutucu jeller kullanılır.

Skleroterapi: Orta ve kalın varislerin tedavisinde en sık kullanılan yöntemdir. Damar içerisine ince uçlu bir iğne yardımıyla ilaç enjekte edilir ve bu ilaç sayesinde damar tahrip edilerek, kan akışı durdurulur. Böylece varisler de yok edilmiş olmaktadır. Enjekte edilen ilaç böbrek aracılığıyla vücuttan atılmaktadır.

Köpük Tedavisi: Köpük tedavisi de skleroterapi ile birebir aynıdır. Tek fark skleroterapi de saf olarak enjekte edilen ilaç, köpük tedavisinde hava ile reaksiyona sokulup elde edilen köpüğe benzer madde enjekte edilmektedir.

Ücretsiz Muayene
Kliniklerimizde varis hastalarının muayenesi tamamen ücretsiz şekilde yapılmaktadır. Istanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan toplam 6 kliniğimizden size en yakın olana irtibat numaralarımız aracılığıyla ulaşarak randevu alabilirsiniz. Her bir kliniğimizde görev yapan Kalp Damar Cerrahi uzmanları tarafından varislerinizin tipi, yoğunluğu, hangi yöntemle kaç seansta ve ne kadar ücret ödemeniz gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.

Kliniklerimizin telefon, adres ve whatsapp bilgileri için BURAYA tıklayabilirsiniz.

^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Aramamızı İster misiniz?