Sülükle Varis Tedavisi » Varis Tedavi
varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

Sülükle Varis Tedavisi

Geçmişten bugüne insanlar herhangi bir rahatsızlığı olduğunda bu konuda ki uzmanlara sormanın dışında ilk olarak çevresindekilere danışmakta ve aslında imkanı olmayan yanlış cevaplar alarak doğruymuş gibi uygulamaya başlamaktadırlar.

Çevrenizdeki kişilerden aldığınız bu asılsız tedavi yöntemleri ile maddi kayıplar yaşar. Hatta “hastalığım düzelmiyor” şeklinde düşüncelere kapılarak manevi sıkıntılar oluşturabilir psikolojinizin bozulmasına sebep olabilirsiniz.

sülükle-varis-tedavisi-olurmu

Sülükle varis tedavisi mümkün mü?
Yukarıda anlattığımız uydurma tedavi şekillerinden biride sülükle varis tedavisi yöntemidir. Çünkü bu hayvanın varis tedavisi yapabilmesi için bir üstünlüğü yoktur.

Sülük tatlı suda yaşayan ve kan emen parazitlerdir. Dolayısıyla varisli ya da varissiz farketmez tüm insanlar bu tatlı suya girdiklerinde sülükler insanların vücuduna yapışacak ve kanlarını emeceklerdir.

Sülükle varis tedavisi yapan kişi ya da kişiler varis rahatsızlığı olan kişinin vücuduna sülükleri yapıştırarak varisli bölgede ki birikmiş kanı emdirirler ve buna tedavi adı vermektelerdir.

Fakat bu aldatmacadan başka birşey değildir. Varisli bölgedeki kanı çekmek ile varis tedavi olsaydı bu durumda sülüğe ihtiyaç duyulmadan iğne ya da benzeri tıbbi malzemelerle kan çekilebilir hasta tedavi edilirdi.

Sülükle kanı çekerek tedavi ettiğini söyleyen insanlara inanmadan önce varisin ne olduğu ve neden oluştuğunu bilmektir.

Varis neden oluşur?
Varis işi gereği çok uzun süre ayakta sabit duran veya sürekli oturan kişilerde görülmekte olan bir rahatsızlıktır.

Hastalığa neden olan unsur toplardamar kapakçılarının faaliyetlerini yapmamasından kaynaklanmaktadır. Bacaklardaki toplardamarda bulunan kan akışı yukarı doğru olması gerekirken yerçekimi etkeni ile aşağı doğru iner.

Fakat toplardamarlarda bulunan kapaklar sibop görevi yaparken kanın aşağı doğru inmesini engeller ve yukarı doğru yönlendirir. Varis hastalığı olan insanlarda bu kapakçıklar bozularak görevini tam olarak yerine getiremediklerinden dolayu kanı yukarı gönderemezler dolayısıyla kan birikmesi gerçekleşir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz gibi sülük size sadece kansızlık yapar ve herhangi bir tedavi yöntemi yoktur.

Çevremizden ya da görsel medyada şahşahlı bir şekilde anlatarak bu hastalığı sülükle tedavi ettiğini söyleyen veya sülükle tedavi olduğunu ve varisten kurtulduğunu söyleyen kişilere itibar etmemeniz sizin faydanıza olacaktır.

soru sor