En İyi Varis Doktoru İstanbul

Hastalık varis ya da her ne olursa olsun söylenebilecek sözler her zaman aynıdır. En iyi doktor, en iyi tedavi yapan doktordur.

En iyi varis doktoru için kriterler şu şekilde olmalıdır. Tercih edeceğiniz hekim teknolojiyi yakından takip ederek geliştirilen modern ve çağdaş yöntemlere ayak uydurmalıdır. Hastanın yaşayabileceği komplikasyonlar minimal derecede olacağı gibi aynı zamanda tedavi ekonomik olmalıdır.

Tedavi olacağınız doktor ameliyatsız yöntemler kullanarak, kazancından önce sizin rahatınızı düşünüyor ve tecrübesini ortaya koyuyorsa tercih etmemeniz için hiç bir neden yoktur.

IDEA Kliniklerinde hasta kabulü yapan tüm Kalp Damar Cerrahi Uzmanları sadece varis hastalığına yönelmiş olup, bu problemin giderilmesinde kullanılabilecek ilaç, araç ve teknolojiyi yakından takip etmektedir. Dolayısıyla tek bir hastalık ile ilgilenilmesi bu doğrultuda çok daha tecrübeli olduklarını göstermektedir.

İstanbul Varis Doktorları

Op. Dr. Orhan Coşkun – Bakırköy
Kalp Damar Cerrahi Uzmanı
Adres: Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24/3 Bakırköy / İSTANBUL
Tel: 0212 542 08 88 – 0212 572 72 65
GSM ve WhatsApp: 0542 621 08 88

Op. Dr. Rüştü Kalaç – Şişli
Kalp Damar Cerrahi Uzmanı
Adres: Merkez Mahallesi, Halaskargazi Caddesi, Kuran İş Merkezi No:145 Kat:5 Şişli – İstanbul (Şişli Atatürk Müzesi karşısı)
TEL: 0212 246 10 04 – 0212 247 10 04
GSM ve WhatsApp: 0532 463 96 82

Op. Dr. Oğuz Uğur – Kadıköy
Kalp Damar Cerrahi Uzmanı
Adres: Bağdat Caddesi No:310 Kat:1 No:1 / Kadıköy – İstanbul (Caddebostan Işıklar)
TEL: 0216 357 00 02 – 0216 357 00 03
GSM ve WhatsApp: 0542 231 28 23

Varisin tedavisiyle ilgilenen yapan doktor hastalarına şunları sunabilmelidir.
– Hastaya bir yıl boyunca olabilecek sorunlar için garanti verilmelidir.
– Tüm varisler bitene kadar tedaviye devam edilmelidir ve ek ücret alınmamalıdır.
– Tekrarı daha az olmalıdır
– Hasta günlük yaşamını sürdürürken tedavisini olabilmelidir
– Bacaklarda iz kalmamalıdır.
– 0.1 mm kadar ince 2.5 cm kadar kalın tüm varisler tedavi edilebilmelidir
– Aylarca bandaj veya çorap giyme zorunluluğu getirmemelidir.
– Hasta işine aynı gün dönebilmelidir.
– Sadece bacak değil yüz, el ve kol bölgesindeki kılcallar da tedavi edilebilmelidir
– Tüm bunlar ameliyatsız ve teknolojilerle tedavi yapan bir klinikte mümkündür.
– Ameliyat yapılacaksa çağdaş ameliyatlar sunmalıdır
– Narkoza ihtiyaç duyulmamalıdır.
– Morluk veya lekelenme gibi geçici sorunlar daha az olmalıdır

İstanbul’da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Devlet, özel ve üniversite hastanelerinin neredeyse tamamında yapılmaktadır ama devlet hastanelerinin neredeyse hepsinde ameliyatla yapılmaktadır.

Ameliyatsız yöntemleri (lazer, radyo frekans, köpük, skleroterapi) yapan kliniklerin sayısı azdır ve ilgi alanı varis olan damar cerrahlarınca ve varise özel çalışan kliniklerde yapılmaktadır.

Sadece varis tedavisine yoğunlaşmış IDEA Klinik İstanbul’un Bakırköy, Şişli ve Kadıköy ilçelerinde 3 şubesinde, Ankara, İzmir ve Bursa’da birer şubeyle toplam 6 şubesinde 6 kalp damar cerrahı fleboloji uzmanıyla ameliyatsız ve çağdaş ameliyat yöntemleri olan yapıştırma (zamk), damar içi lazer ve damar içi radyo frekans tedavileri yöntemleriyle tedaviler yapmaktadır.

Her üç şubesinde de ileri teknoloji cihazlarıyla tedavi yapılmaktadır. Tedavide insan gözünün ancak görebileceği kalınlıktaki kılcallar ve 2 parmak kalınlığındaki kalın varisler dahil tümü yok edilmektedir.

Yazar: Op. Dr. Orhan COŞKUN
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Orhan COŞKUN 1999 yılından bu yana kalp damar cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Varis ve hemanjiom gibi hastalıkların tedavilerinde ameliyatsız yöntemler uygulamaktadır.

55 Soru / Cevap Var

 1. mrb ben 2 ay önce trafik kazası geçirmiştim bacagıma oldukça fazla dikiş atıldı buna rağmen doktor bazı damarları genede birleştiremediğini söylemişti acaba şimdi varis tedavisi olsam bi sorun yaşar mıyım?

  1. Neşe; Merhaba
   Bunu ancak detaylı muayene sonrasında söyleyebiliriz. Muayenelerimiz ücretsizdir. 312 431 75 47 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 2. Selam , ben sizin kliniğinizi araştırdım bulduğum sonuçlar iyi gibi ama ben ilk kez varis tedavisi yaptırıcam o yüzden biraz tereddüt ediyorum konu hakkında biraz aydınlatabilir misiniz ?

  1. Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, mikro skleroterapi, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil, bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SGK lı hastalara % 50 indirim uygulanır. Varisinizin tipi, yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 3. Merhaba. Varis tedavisinin zamanı varmı acaba,kış aylarını mı tercih etmeliyiz ? Lütfen cevap .

 4. hocam,öyle güzel anlatıyorsunz,insan sanıyorki,geliyor varisten kurtulup geri gidiyor..bnde iç varis var.neden benimkini tedavi etmediniz,,ilaç verip gönderdiniz..bacaklarımda çok ağrı oluyor. ayrıca fazla efor sarfettiğimde kramp oluyor..ücret neyse razıyım,,siz buna çözüm bulamıyormusunuz,,,o zaman ne diye reklam yapıyorsunuz…
  Op Dr Serkan Akarsu
  İç varis dense de sizinki DVT ve tedavi edilmemesi gereken bir durum olabilir

 5. Variz var bacamda agrı yanma uyuşukluk v oluyo yabarmı ne yapmam lazım
  Op Dr Serkan Akarsu
  Bu tür şikayetlere neden olabilir, tedavi edersek tüm şikayetleriniz kaybolur.

 6. Merhaba Öncelikle yaşam kalitemi götüren çocuklarıma yansıyan gün içinde mutsuz olmama neden olan vs (varislerim beni çok rahatsız etmeye başladı ameliyat olmam gerekiyormuş)ama ameliyatlı bölge dışındada çok kılcar damar görüntü bozukluğu var bunlardanda nasıl kurtulurum?
  Op Dr Nihat Aydın
  Gözle zor görünenler dahil hepsini ameliyatsız tedavi edebiliyoruz. Size yakın kliniğimize gelirseniz en uygun yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.

 7. merhaba.annem 67 yaşında bacaklarında ileri boyutta varisler var.siyami ersek hastanesinde muayene ve tetkikler yaptık.tüm tetkikler temiz çıktı.doktorlar ameliyat sonucuna vardılar.yalnız aynı hastanedeki bir diğer doktor annemin yaşından dolayı, ameliyat seçeneğini iyi düşünün dedi.ne yapacağımıza karar veremedik.yol gösterirseniz ve ücret konusunda da bilgi verirmisiniz.annem emekli.
  Op. Dr. Orhan COŞKUN
  Getirirseniz anneniz için en iyi tedavi seçenekleriniz sunarız

 8. Merhaba,
  23 yaşındayım. 2 bacağımda 5 6 cm’lik damar şeklinde varis var. Bunun yanında kılcal olanlardanda şikayetçiyim. Hem estetik hem sağlık açısından tedavi olmak istiyorum. Nasıl bir tedavi önerirsiniz? Kesin sonuç alır mıyım? Tekrar eder mi? Ortalama fiyat verebilir misiniz? Tedavi ve iyileşme süreci hakkında bilgilendirebilir misiniz? Teşekkürler.
  Op Dr Orhan Coşkun
  Tedavinin sonucu nettir. Nasıl bir tedavi yöntemi uyuglayacağımızı muayene yada sanal muayeneyle karar veririz. Yaygınlığa göre çok değiştiği için ortalama vermek zor ancak 400 TL den başlar. Tedavi ve iyileşme sürecinde sosyal yaşamınıza devam edersiniz.

 9. hocam yüzdeki kılcal damarlar için ilaçsız bir tedavi yöntemi uygulanabilir mi ?
  Op. Dr. Orhan COŞKUN
  Kılcal damarla ilaçla düzelmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgilerimiz