En İyi Varis Doktoru İstanbul

Hastalık varis ya da her ne olursa olsun söylenebilecek sözler her zaman aynıdır. En iyi doktor, en iyi tedavi yapan doktordur.

En iyi varis doktoru için kriterler şu şekilde olmalıdır. Tercih edeceğiniz hekim teknolojiyi yakından takip ederek geliştirilen modern ve çağdaş yöntemlere ayak uydurmalıdır. Hastanın yaşayabileceği komplikasyonlar minimal derecede olacağı gibi aynı zamanda tedavi ekonomik olmalıdır.

Tedavi olacağınız doktor ameliyatsız yöntemler kullanarak, kazancından önce sizin rahatınızı düşünüyor ve tecrübesini ortaya koyuyorsa tercih etmemeniz için hiç bir neden yoktur.

IDEA Kliniklerinde hasta kabulü yapan tüm Kalp Damar Cerrahi Uzmanları sadece varis hastalığına yönelmiş olup, bu problemin giderilmesinde kullanılabilecek ilaç, araç ve teknolojiyi yakından takip etmektedir. Dolayısıyla tek bir hastalık ile ilgilenilmesi bu doğrultuda çok daha tecrübeli olduklarını göstermektedir.

İstanbul Varis Doktorları

Op. Dr. Orhan Coşkun – Bakırköy
Kalp Damar Cerrahi Uzmanı
Adres: Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24/3 Bakırköy / İSTANBUL
Tel: 0212 542 08 88 – 0212 572 72 65
GSM ve WhatsApp: 0542 621 08 88

Op. Dr. Rüştü Kalaç – Şişli
Kalp Damar Cerrahi Uzmanı
Adres: Merkez Mahallesi, Halaskargazi Caddesi, Kuran İş Merkezi No:145 Kat:5 Şişli – İstanbul (Şişli Atatürk Müzesi karşısı)
TEL: 0212 246 10 04 – 0212 247 10 04
GSM ve WhatsApp: 0532 463 96 82

Varisin tedavisiyle ilgilenen yapan doktor hastalarına şunları sunabilmelidir.
– Hastaya bir yıl boyunca olabilecek sorunlar için garanti verilmelidir.
– Tüm varisler bitene kadar tedaviye devam edilmelidir ve ek ücret alınmamalıdır.
– Tekrarı daha az olmalıdır
– Hasta günlük yaşamını sürdürürken tedavisini olabilmelidir
– Bacaklarda iz kalmamalıdır.
– 0.1 mm kadar ince 2.5 cm kadar kalın tüm varisler tedavi edilebilmelidir
– Aylarca bandaj veya çorap giyme zorunluluğu getirmemelidir.
– Hasta işine aynı gün dönebilmelidir.
– Sadece bacak değil yüz, el ve kol bölgesindeki kılcallar da tedavi edilebilmelidir
– Tüm bunlar ameliyatsız ve teknolojilerle tedavi yapan bir klinikte mümkündür.
– Ameliyat yapılacaksa çağdaş ameliyatlar sunmalıdır
– Narkoza ihtiyaç duyulmamalıdır.
– Morluk veya lekelenme gibi geçici sorunlar daha az olmalıdır

İstanbul’da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Devlet, özel ve üniversite hastanelerinin neredeyse tamamında yapılmaktadır ama devlet hastanelerinin neredeyse hepsinde ameliyatla yapılmaktadır.

Ameliyatsız yöntemleri (lazer, radyo frekans, köpük, skleroterapi) yapan kliniklerin sayısı azdır ve ilgi alanı varis olan damar cerrahlarınca ve varise özel çalışan kliniklerde yapılmaktadır.

Sadece varis tedavisine yoğunlaşmış IDEA Klinik İstanbul’un Bakırköy, Şişli ve Kadıköy ilçelerinde 3 şubesinde, Ankara, İzmir ve Bursa’da birer şubeyle toplam 6 şubesinde 6 kalp damar cerrahı fleboloji uzmanıyla ameliyatsız ve çağdaş ameliyat yöntemleri olan yapıştırma (zamk), damar içi lazer ve damar içi radyo frekans tedavileri yöntemleriyle tedaviler yapmaktadır.

Her üç şubesinde de ileri teknoloji cihazlarıyla tedavi yapılmaktadır. Tedavide insan gözünün ancak görebileceği kalınlıktaki kılcallar ve 2 parmak kalınlığındaki kalın varisler dahil tümü yok edilmektedir.

Yazar: Op. Dr. Orhan COŞKUN
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Orhan COŞKUN 1999 yılından bu yana kalp damar cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Varis ve hemanjiom gibi hastalıkların tedavilerinde ameliyatsız yöntemler uygulamaktadır.

49 Soru / Cevap Var

 1. hocam benim genital bölgemde ince ve kalın damarlar var. bunlardan kurtulmak istiyorum. fakat herhangi bir zararı olur mu ?
  Op. Dr. Orhan COŞKUN
  Hepsini tedavi edebiliriz ve bilinen zararı yok hatta hassasiyet kaybı varsa o da düzelir.

 2. hocam iyi günler.. annemin bacaklarında ilerlemiş derecede varisler mevcut. sürekli belli aralıklarla pıhtı boşaltma işlemi uygulanıyor fakat bir sonuç alamıyoruz bu işlemden dolayı yürümesindede aksaklıklar meydana geliyor. nasıl bir öneriniz olur ?
  hocam 75 yaşında bir babam var. şeker hastalığından dolayı bacaklarında kapanmayan yaralar oluşmuş durumda. varis tedavilerinde bu yarayı göz önüne alarak onlarada bir işlem uygulayabiliyormusunuz ?
  Op Dr Nihat Aydın
  Hem annenizi hem babanızı tedavi edebiliriz, yara tedavisinde PRP uyguluyoruz.

 3. varis şikayetim var. daha önce herhangi bir tedavi görmedim.. estetik olarak hemde cerrahi olaraktan köpük tedavisinin kesin bir sonucu var mıdır ?
  Op Dr Serkan Akarsu
  Her iki yöntemde de sonuç nettir, ameliyatsız tedavilerde tekrar ihtimali azdır.

 4. hocam iyi günler. bacaklarımda varis var. fkat şeker hastasıyım insülin kullanıyorum. ilaçların bana zararı olur mu ?
  Op. Dr. Orhan COŞKUN
  Şeker hastalığında varis tedavisinin hiçbir sakıncası yok.

 5. varis tedavilerinde ortalama seans süreleriniz ve ücretleriniz nedir ? tedavide kullandığınız ilaçlar allerji yapar mı ?
  Op Dr Orhan Coşkun
  Senas süresi yaygınlığa göre 10-30 dakikadır, ücret bir defa alıyoryor ve bitene kadar ek ücret talep edtmiyoruzi, yaygınlığa göre ücret değişiyor. Bu güne kadar alerji tespit edilmemiş.

 6. hocam benim 9 yaşında bir oğlum var ve yüzünde özellikle yanak bölgesinde aşırı derecede kılcal damarlar var. ve bu durumdan çok rahatsızım. beklememiz mi gerekiyor yoksa şuanda tedavi edilebilir mi ? herhangi bir zararı var mı ? tedavi hakkında bilgi verirseniz sevinirim iyi günler..
  Op Dr Serkan Akarsu
  Beklemek daha mantıklı olabilir

 7. iyi günler ameliyatsız varis tedaviisi olmak istiyorum. işleminiz ortalama ne kadar sürüyor ?
  Op. Dr. Orhan COŞKUN
  Uygulama hastalığın yaygınlığına göre 15-25 dakikada tamamlanıyor, yine yaygınlığa göre 2-4 seans sürebiliyor. Yani hastalığınızın türü ve yaygınlığı önemli.

 8. kılcal damar tedavisini yüzede uyguuyormusunuz ve ortalama kaç seansta hallediyyorsunuz ?
  Op Dr Serkan Akarsu
  Evet yapıyoruz, 2-3 seans gerekebiliyor

 9. epilasyonun kılcal damarlara bir zararı olur mu ?
  Op Dr Orhan Coşkun
  Hayır zararı olmaz

 10. penisimde varisler var bunun tedavisi nasıl olur herhangi bir zararı olur mu ?
  Op Dr Nihat Aydın
  Penis varisi üroloji branşına girer, ürologla görüşmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgilerimiz