online randevu online randevu tedavi fiyatlar覺

Varis Tedavi Merkezi

Tedavi olmaya karar vermiş varis hastalarına bu hastalığı ciddiye almalarını ve öncelikle tedavi olacakları doktor, tedavi merkezi ve uygulanacak tedavi yöntemi hakkında detaylı araştırma yapmalarını öneririz. Günümüzde damar genişlemesi hastalığının tedavisine yönelik bir çok yöntem söz konusudur. Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak iki gruba ayrılan teknikler arasında kişi kendisi için en avantajlı olanı tercih etmelidir.

Gelişen teknolojinin varis tedavisine getirmiş olduğu yenilikler azımsanmayacak nitelikte olup, genişleyen damarların tipine, boyutuna ve yaşattığı şikayetlere göre değişiklik gösteren teknikler söz konusudur. Ameliyatsız yöntemler, ameliyata göre çok daha avantajlıdır. Ameliyatsız teknikleri tercih eden kişi istirahat etmek zorunda kalmaz, iş güç kaybı yaşamaz ve tedavisini olduktan sonra kendi imkanlarıyla merkezden ayrılabilir.

IDEA Varis Tedavi Merkezi
IDEA varis, makat hastalıkları, nasır ve ben gibi bir çok rahatsızlığın tedavisinde teknolojiden yararlanarak ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulamakta olup, bir çok hastayı sağlığına kavuşturmuş olan bir merkezdir.

Varis Tedavi Merkezlerimiz
IDEA İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da olmak üzere toplam 6 şubesiyle hastalarına ameliyatsız yöntemlerle varis tedavisi uygulamaktadır.

Ücretsiz Muayene
Varis hastalarının muayenelerini ücretsiz olarak yapılmakta olup, genişleyen damarların derecesi tespit edilir ve hasta tercih ettiği taktirde en uygun yöntemle tedavisine başlanmaktadır.

Tüm hastalarımız için en kolay ve iş hayatından kopmadan yatma gereği duymayacak şekilde tedavileri önermekteyiz bunlara örnek olarak mümkün olduğunca tedavilerimizde derecesine göre köpük, skleroterapi, radyo frekans ve lazer yöntemleri uygulamaktayız.

Uygulanan tedavi yöntemlerine ilişkin kapsamlı ve detaylı bilgileri yine sitemizin diğer sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bir çok varis bilgisi mevcuttur. Dilerseniz aşağıda ki yorum kısımlarından da doktorlarımıza merak ettiğiniz soruları iletebilir, cevaplarını alabilirsiniz.

IDEA dört şehirde altı şubeyle hizmet vermektedir. Şehir dışından gelen hastalarımıza yönelik Atatürk Hava limanına 15 dakika uzaklıkta olan kliniğimiz Bakırköy’dedir.

7 Soru / Cevap Var

 1. babamın oldukça yaygın hem ince hemde kalın (kalın varislerde yumurta gibi toplanmış olan kısımda var) mevcut, çok ağrı yapıyor, bunların tamamen tedavisi mümkün müdür, ameliyatsız? Tedavi ücreti toplamda ne kadar olur?

  1. tedavi ücretini muayene ile belirliyoruz.kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 2. merhaba hocam bacaklarımda çok kalın varisler var ayata 15 dakikadan fazla duramıyorum bu boyutta varislerin tedavisi münkünmü ve tedaviden sonra tekrarlarmı ? teşekkürler

  1. gelirseniz muayene ile değerlendrip tedavinizi yapabiliriz.tedavi edilen damarlarda tekrar varis oluşmaz.dikkat edip korunmazsanız diğer damarlarınızda gelişebilir
   Doc.Dr.Onur Gürer

 3. Saygıdeğer hocam öncelikle meslek hayatınızda başarılar dilerim.size bir sorum olucaktı.benım doppler sonucuma gore venlerin renkle dolumu tabıdır.akım deseni spontan ve faziktir.sağ diz altı bacak medialde vena safena magna trasesinde genişlemiş varkiköz venöz yapılar izlendi.sağ uylukta VSM çapı 6.7 mm ölçüldü.valsalva ile sağ safenofemoral bileşkede grade 4 reflu ızlenmıstır.sizce ne yapmalıyım?yakında ınşallah yanınıza tedavı ıcın gelıcem lakın ben polıs memuruyum ve gunluk 6 saate kadar nobet tutmaktayım sabıt sekılde.sızce amelıyattan sonra tekrar sıkıntı çıkar mı?tesekur ederım..

  Op.Dr. Nihat AYDIN
  Ameliyata gerek yoktur.Köpükle çok daha başarılı tedavi olabilirsiniz.

 4. SİZE AŞAĞIDA ULRTASYON SONUÇUNU DİREKT YAZIYORUM GİTTİĞİM DOKTORUM SOL BACAĞIMDA İÇ VARİS OLDUĞUNU VE ARTIK TEDAVİ EDİLEMEYECEĞİNİ BELİRTTİ BEN HALA BİR ÇÖZÜM VARDIR DİYE DÜŞÜNMEK İSTİYORUM.

  BİLATERAL ALT EKSTREMİTE VENÖZ RENKLİ DOPPLER US
  Yatar posizyonda, derin ven trombozuna yönelik incelemede; her iki tarafta ana ve eksternal iliak, ana ve derin ve yüzeysel femoral, popliteal, derin krural venlerin kranial segmentlerinde akut fazla derin trombozu izlenmedi. Augmentosyana yanıt (+) tir.
  Ayakta venöz yetmezliğine yönelik incelemede: 1. her iki tarafta valsalva ile anlamlı derin venöz akım röflüsü saptanmadı. Sol ana femoral vende yaklaşık 1sn’nin altında reflü mevcuttur.
  2. her iki tarafta ana femoral venden vena safena magnaya valsalva ile anlamlı reflü saptanmadı. Sol ana femoral vende 1sn’nin altında reflü mevcuttur. sol bacak orta kesimde yüzeysel venöz varikoz genişlemeler ve bu düzeyde çapı 3 mm’ye varan perforan ven ve reflü akım izlendi. her iki tarafta vena safena magna kranial segmentleri açık izlendi.
  3. tanımlanan düzeylerde incelenen venlerde normal solunum ile spontan reflü gözlenmedi. uzm dr ahmet küçükkapan

  Prof. Dr. Hasan Berat Cihan
  Bu raporda tedavi edilemiyecek bir proplem gözükmüyor.Ama hastanın muayene bulguları ile beraber değerlendirmek ve ondan sonra karar vermek gerekir.Şayet kliniğimize kadar gelebilecek olursanız ücretsiz muayene ederiz ve size net sonuç veririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.