online randevu

tedavi ücretleri

Radyofrekans İle Varis Tedavisi

Radyofrekans varis tedavisi için kullanılan ameliyatsız yöntemlerden biridir. Diğer lazer, skleroterapi ve köpük yöntemlerini de kendi başlıklarında ele almış olsakta sayfanın aşağısında tekrar kısaca özetleyeceğiz.

radyo-dalgalariyla-varis-tedavisi

Radyofrekans cilt üzerinden ve damar içerisinden yapılabilen iki çeşitli bir yöntemdir. Fakat idea klinik olarak ameliyatsız yöntemleri uygulayan bir klinik olduğumuz için yalnızca cilt üzerinden olan tekniği kullanmayı tercih etmekteyiz.

Radyofrekans yöntemi için cilt üzerinden uygulanan varis tedavisi yöntemlerinden hiç şüphesiz en başarılı olanı denilebilir. Kılcal ve orta varis çeşitlerinde son derece etkilidir. Radyo dalgalarının kullanımı ile genişlemeye maruz kalan damarların tahrip edilmesi ve bu bağlamda varislerin tamamen iyileşmesi sağlanmaktadır.

Radyo Frekans Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?
Bu tedavi de çok ince bir ucu bulunan, özel bir cihaz kullanılmaktadır. Bu ince uç sorun yaratan damarlara dokunduralarak, tahrip edilmektedir. Özellikle kılcal damarların tedavisinde son derece etkilidir. Bacak, yüz ve burun bölgelerinde meydana gelen kılcal damar sorununun tedavisi için kullanılabilmektedir.

Bu yöntem 10-30 dakika kadar sürmektedir. Varisler çok yaygın değilse tek seans yeterli olmaktadır. Çok ciddi bir şekilde acı meydana getirmediği için uyuşturmayada gerek duyulmaz. Herhangi bir yan etkisi yoktur ve kolay bir yöntemdir.

Yalnızca Kılcal ve Orta Varisler İçin Etkilidir
Radyofrekans maalesef tüm varis tipleri için uygulanamamaktadır. Yalnızca kılcal ve kısmet orta dereceli varislerin çözümü için kullanılabilmektedir. İlerleme göstermiş olan orta ve kalın derecede ki varislerin tedavisinde skleroterapi ve köpük yöntemi uygulanabilmektedir. Bu yöntemlerde son derece başarılı ve 5-10 dakika kadar kısa sürmektedir.

Bilindiği üzere varis, damar hastalıklarından yalnızca biridir. Dolayısıyla çok önem ve ciddiyet gerektirir. Dolayısıyla tedavinin kesinlikle kalp damar cerrahi uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir.

Ücretsiz Muayene İmkanı
Idea kliniklerinde varis muayenesi tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Muayene esnasında uzman hekimlerimiz varisleriniz hakkında ki tüm detaylı bilgileri, kullanılacak yöntemi ve fiyatını belirtmektedir. Kabul ettiğiniz taktirde tedaviye hemen başlanmaktadır.

Herhangi bir dezavantajı olmayan ameliyatsız yöntemler kullanılmakta olup, hasta tedavi sonrasında herhangi bir aksama yaşamadan günlük hayatına devam edebilmektedir.

soru sor

Radyofrekans İle Varis Tedavisi için 1 yorum yapılmış


Mine Ersoy
13 Nisan 2017

Yaklaşık bir yıldır bacaklarımdaki kılcal damarlarım için 14 seans iğneli enjeksiyon ve tc 300 cihazıyla da 13 seanslık bir tedavi gordumm. Estetik acıdan gerekli gördüğüm için bunu yaptırdım.Fakat kulvar damarlarım daha da mor ve iğne izleri hala duruyor.Resmen harita gibi. Ben iyileşme beklerken hala daha kötü bir şekilde damarlarım duruyor üstelik birde iğne izleri.Tedavim biteli 4 ay oldu.Doktorumm hiçbir şey kalmayacağını söylemişti ama öyle olmadı büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum.bumlar geçer mi ne yada ne zaman tamamen geçer kulvar damarlarım hala duruyor..Doktorumm kuruyan damarlarım bir yol içinde vücut tarafından yok edileceğini söyledi sonradan ama önce öyle söylememişti.yardimci olursanız sevinirim.TESEKKURLERR
Prof Dr Hasan Berat Cihan
Bu tür tedaviye dirençli kılcallarda exotherme lazer kullanıyoruz, sonuçları çok daha iyi