online randevu online randevu tedavi fiyatlar覺

Varis Tedavisi Ücretleri

Tüm hastalıkların tedavi ücretleri, bir çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bu faktörler; varislerin boyutu, yaygınlığı, kullanılacak alet, hastanın özel sağlık kurumu veya resmi kurum üyeliği,  şeklinde olabilmektedir.

varis-tedavi-ucretleri

Varis tedavisi kaç para sorusu yöneltiğinde ise en sağlıklı fiyatın muayene esnasında verileceği bilinmelidir. Fakat ortalama bir fiyat verilecekse 1500 TL civarı denilebilir. Belirtildiği gibi bu fiyat ortalama olarak verilmiş olup, az önce üstte belirttiğimiz faktörlere göre azalma veya artış gösterebilmektedir.

Hemen üst kısımda ele aldığımız faktörleri özetle sıralayalım.

Hastanın Resmi Kurum Üyeliği
SGK, bağkur, emekli sandığı, silahlı kuvvetler gibi resmi kurumların mensubu olan hastalarımız kliniklerimizde belirlenen tedavi ücretinin %50’sini öderler.

Hastalığın Yaygınlığı
Fiyatlandırma yapılırken ele alınan en önemli etkendir. Çünkü hastada ki varis yaygınlığı 1 olabildiği gibi 100 de olabilmektedir. Bir bacak üzerinde dar alanda ise 300-400 TL gibi bir rakam ödenebilirken, her iki bacakta ve çok yaygın yani ilerlemiş bir durumda ise fiyat 8000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Varisin Tipi
Kılcal, orta ve kalın varislerin takip ve tedavileri birbirlerinden çok farklıdır. Daha geniş damarların tedavisi daha uzun sürebildiği gibi tedavisi de zorlaşmaktadır. Dolayısıyla varislerin yaygınlığına göre değişim gösteren fiyat boyutundan dolayıda değişebilir.

Kullanılacak Teknoloji ve Yöntemler
Damarın uzunluğu, genişliği gibi durumlara göre lazer ya da radyo frekans teknolojileri kullanılabildiği gibi her iki yöntemde uygulanabilir. Bunun yanı sıra aynı kişinin tedavisinde köpük ve skleroterapi yöntemlerinin kullanımına da ihtiyaç duyulabilir.

Tedavi ücretlerini belirleyen faktörleri yüzeysel olarak ele aldık. Bu belirttiğimiz uygulamalara göre varis tedavi ücretleri 400 TL ile 8000 TL arasında farklılık gösterebilir. Hafif düzeyde olan ve 1-2 seansta tedavisi mümkün olan varisler genellikle 400-500 TL civarında olabilirken az önce de belirttiğimiz gibi her iki bacakta da yaygın bir şekilde bulunan damarların tedavisi 8000 TL kadar olacak şekilde olabilir. Varisin türü, yaygınlığı, kullanılacak yöntem ne olursa olsun az önce de belirttiğimiz gibi SGK, Bağkur, Emekli Sandığı ve TSK gibi kurumların mensubu olan hastalarımız belirlenen ücretin %50’sini ödemektedirler.

En net fiyat kliniklerimize geldiğinizde uzman hekimlerimizin yaptığı muayene esnasında belli olacaktır. Tedavi varislerin yaygınlığına göre 1-5 seans arasında sürebilmektedir. Fakat ücret seansa göre değil, bir defaya mahsus ödenir ve tedavi sonlanana kadar hiç bir ücret talep edilmez.

Idea klinik varis tedavi merkezinde ücret yalnızca bir kez alınır ve tüm varislerin tedavisi yapılır. Bunun dışında hasta 1 yıl boyunca idea klinik tarafından garanti alına alınır. Yani hastanın 1 yıl boyunca tekrar karşılacağı varis problemleri herhangi bir ücret talep edilmeden tedavi edilir.

Ücretsiz Muayene
Idea klinik Türkiye’nin 4 büyük şehrinde toplamda 6 kliniğiyle varis konusunda hizmet vermektedir ve tüm kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. En net fiyatı uzman doktorlarımızın yaptığı muayene esnasında öğrenebilir, kabul ettiğiniz taktirde hemen tedaviye alınırsınız. https://www.ideaklinik.com.tr/tedavi-fiyatlari/

Sanal Muayene Olabilirsiniz
Dilerseniz varislerinizle ilgili resimleri en yakın olduğunuz kliniğimizin GSM numarasını kullanarak WhatsApp kanalı ile hekimlerimize ulaştırabilir, ücret bilgisi alabilirsiniz.

Şubelerimizin iletişim numaralarına yanda ki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.varistedavi.gen.tr/iletisim

+

26 Soru / Cevap Var

 1. Merhaba ben şuan sezonluk olarak çalışıyorum askerdeyken varis ameliyatı oldum ameliyat olmadan önce sol diz kapağının arkasında vardı ameliyat oldum sol bacağımda yaygın şekilde çıkmaya başladı bundan kurtulmanın yolu yok mu uygun fiyata

  1. SGK lı çalışanlara %50 indirim uyguluyoruz.tedavinizi ameliyatsız yöntemlerle yapabiliriz.05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

 2. merhaba benim varislerim var şu anda iğne tedavisi oluyorum ayda bir kere 3 iğne oldum 5taneolmam gerekiyormuş ama bende hiç iyileşme yok ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz

 3. merhaba devlette varis oldugu soylendi, fakat tedavi olarak sadece varis corabı gıymemı onerdı doktor .izmir de yaşıyorum ve muayene olup,tedavisiyle kurtulmak ıstıyorum.

  1. varis çorabı sadece varislerinizin ilerlemesini durdurabilir.tedavi etmez.05422955254 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz

 4. Sol bacağında genişleme oldu ve ağrıyor şişlik yok ama çapı geniş.varis suphesindeyim görünürde öyle damar belirginliği yok.Ankaradayim ücretsiz muayene olmak istiyorum şayet varisse tedavi olmak istiyorum

  1. Merhaba. Varis muayenesi ücretsizdir. Randevu alıp gelebilirsiniz.
   TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
   GSM: 0505 119 36 90

 5. Ben ankara da yasiyorum variz var ama devlette ameliyata gerek yok dedi goruntusunden rahatsiz oluyorum.yokmu uygun fiyata tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Aramamızı İster misiniz?