varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

Varis Tedavisi Ücretleri

Tüm hastalıkların tedavi ücretleri, bir çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bu faktörler; varislerin boyutu, yaygınlığı, kullanılacak alet, hastanın özel sağlık kurumu veya resmi kurum üyeliği,  şeklinde olabilmektedir.

varis-tedavi-ucretleri

Varis tedavisi kaç para sorusu yöneltiğinde ise en sağlıklı fiyatın muayene esnasında verileceği bilinmelidir. Fakat ortalama bir fiyat verilecekse 1500 TL civarı denilebilir. Belirtildiği gibi bu fiyat ortalama olarak verilmiş olup, az önce üstte belirttiğimiz faktörlere göre azalma veya artış gösterebilmektedir.

Hemen üst kısımda ele aldığımız faktörleri özetle sıralayalım.

Hastanın Resmi Kurum Üyeliği
SGK, bağkur, emekli sandığı, silahlı kuvvetler gibi resmi kurumların mensubu olan hastalarımız kliniklerimizde belirlenen tedavi ücretinin %50’sini öderler.

Hastalığın Yaygınlığı
Fiyatlandırma yapılırken ele alınan en önemli etkendir. Çünkü hastada ki varis yaygınlığı 1 olabildiği gibi 100 de olabilmektedir. Bir bacak üzerinde dar alanda ise 300-400 TL gibi bir rakam ödenebilirken, her iki bacakta ve çok yaygın yani ilerlemiş bir durumda ise fiyat 8000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Varisin Tipi
Kılcal, orta ve kalın varislerin takip ve tedavileri birbirlerinden çok farklıdır. Daha geniş damarların tedavisi daha uzun sürebildiği gibi tedavisi de zorlaşmaktadır. Dolayısıyla varislerin yaygınlığına göre değişim gösteren fiyat boyutundan dolayıda değişebilir.

Kullanılacak Teknoloji ve Yöntemler
Damarın uzunluğu, genişliği gibi durumlara göre lazer ya da radyo frekans teknolojileri kullanılabildiği gibi her iki yöntemde uygulanabilir. Bunun yanı sıra aynı kişinin tedavisinde köpük ve skleroterapi yöntemlerinin kullanımına da ihtiyaç duyulabilir.

Tedavi ücretlerini belirleyen faktörleri yüzeysel olarak ele aldık. Bu belirttiğimiz uygulamalara göre varis tedavi ücretleri 400 TL ile 8000 TL arasında farklılık gösterebilir. Hafif düzeyde olan ve 1-2 seansta tedavisi mümkün olan varisler genellikle 400-500 TL civarında olabilirken az önce de belirttiğimiz gibi her iki bacakta da yaygın bir şekilde bulunan damarların tedavisi 8000 TL kadar olacak şekilde olabilir. Varisin türü, yaygınlığı, kullanılacak yöntem ne olursa olsun az önce de belirttiğimiz gibi SGK, Bağkur, Emekli Sandığı ve TSK gibi kurumların mensubu olan hastalarımız belirlenen ücretin %50’sini ödemektedirler.

En net fiyat kliniklerimize geldiğinizde uzman hekimlerimizin yaptığı muayene esnasında belli olacaktır. Tedavi varislerin yaygınlığına göre 1-5 seans arasında sürebilmektedir. Fakat ücret seansa göre değil, bir defaya mahsus ödenir ve tedavi sonlanana kadar hiç bir ücret talep edilmez.

Idea klinik varis tedavi merkezinde ücret yalnızca bir kez alınır ve tüm varislerin tedavisi yapılır. Bunun dışında hasta 1 yıl boyunca idea klinik tarafından garanti alına alınır. Yani hastanın 1 yıl boyunca tekrar karşılacağı varis problemleri herhangi bir ücret talep edilmeden tedavi edilir.

Ücretsiz Muayene
Idea klinik Türkiye’nin 4 büyük şehrinde toplamda 6 kliniğiyle varis konusunda hizmet vermektedir ve tüm kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. En net fiyatı uzman doktorlarımızın yaptığı muayene esnasında öğrenebilir, kabul ettiğiniz taktirde hemen tedaviye alınırsınız. https://www.ideaklinik.com.tr/tedavi-fiyatlari/

Sanal Muayene Olabilirsiniz
Dilerseniz varislerinizle ilgili resimleri en yakın olduğunuz kliniğimizin GSM numarasını kullanarak WhatsApp kanalı ile hekimlerimize ulaştırabilir, ücret bilgisi alabilirsiniz.

Şubelerimizin iletişim numaralarına yanda ki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.varistedavi.gen.tr/iletisim

+

soru sor

Varis Tedavisi Ücretleri için 16 yorum yapılmış


admin
27 Mart 2018

05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf göndeririseniz daha rahat değerlendirip ücretlendirebilirim
Op.Dr.Orhan Coşkun

Anonim
26 Mart 2018

merhaba benim ayağımda varis var sağ ayağımda ücret ne kadar sgk var

admin
22 Ocak 2018

ameliyatsız tedavi yöntemlerinin hepsine yönelik teknolojiye sahibiz.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
Op.Dr.Eren Ang

Mükremin GEDİK
20 Ocak 2018

Hocam iyi akşamlar.Ben 2014 yılında ortepedik bir ameliyat geçirdim.15 gün hareketsiz kalmama bağlı olarak bacaklarımda pıhtılaşma oldu. Buna bağlı olarak tedavi oldum. Şimdi ise ayak bileğimin etrafında damarlarda şişkinlik oluyor ve ağrıyor.Doktor varis olarak değerlendirdi.Bu aşamada hangi tedavi yöntemini uygun görürsünüz.

admin
26 Aralık 2017

varis tedavisinde ameliyatsız yöntemler skleroterpi,köpük tedavisi,laser ve RF ile tedavi cerrahi tedaviye çok üstündür.gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz
Doc.Dr.Onur Gürer

Sebnem
24 Aralık 2017

Mereba hocam benimde her iki bacagımda varisler var kıvrım halde.dopler eletdim cerrahi emelyat onerdi doktor .bu yontem risqlimi cox qorkum var. Bana donersiz sevinirim.

Kalp Ve Damar Cerrahi Uzm Op Dr Orhan COSKUN
20 Kasım 2017

Merhaba
varisleriniz için öncelikle detaylı muayene olmanız gerekir. Muayenelerimiz ücretsizdir. 212 572 72 65 numaramızı arayarak size yakın şubelerimiz için yardımcı olabiliriz. Geçmiş olsun.

Anonim
18 Kasım 2017

Merhaba hocam. BEN 1992 HAMİLELİK sırasında varis belirtileri bir ayağımda belirgin olduğu. Gittikçe yayıldı.Bu durum beni çok rahatsız ediyor.Normalde elbise kapri giremiyorum damarlar ben burdayım diye çıkıyorlar Onuda geçtim çok açıyorlar. Sigortam yok okadar paramparça çok yok bana yardımcı olursanız sevinirim.

admin
25 Ağustos 2017

Şişli: 0532 463 96 82.nolu telefona whatsapptan fotoğraf göndeririseniz durumunuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz,hamilelikte zaten tedavi yapamayız
Doc.Dr.Onur Gürer

Anonim
24 Ağustos 2017

merhaba sayin Doctor bey ben suan hamileyim üc ay var doguma ben 4 deva variz den ameliyat oldum damar cekildi ama bu ayak bileklerimdeki damar cikik mor kirmizi renk olusdu cok kötü görüntü oldu kendimden ireniyorum artik okadak kiloluda degilim bana doktor dedi bu gecmez sürekli variz corabi giy giyom su sicak havada bile ama yinede ayni mor kasinuyo ve arada bir zor nefes aliyom benim bu ayaklarim gececekmi doktor bey sms inizu bekliyorum hemen tedavi olmak istiyorum