tedavi fiyatları

online randevu

tedavi ücretleri

Varise Ne İyi Gelir ?

Varis, kişilerde fazla şikayetlere yol açan ve ilerleme gösterdiğinde yaşam kalitesini oldukça düşürebilen bir rahatsızlıktır. Varislerin tedavi edilmeden komple iyileşmesi maalesef mümkün değildir. Fakat yapılması ve yapılmaması gereken faktörlere dikkat edildiğinde hem hastada rahatlama sağlar hem de problemin ilerlemesi yavaşlatılır.

varise-ne-iyi-gelir

Eğer iş, güç ya da özel yaşam kaybı yaşamaktan veya ameliyat olmaktan korkuyorsanız teknolojinin sağlamış olduğu gelişme ile varis rahatsızlığının tedavisi yalnızca 10 dakika içerisinde gerçekleştirilmektedir. Üstelik bu ameliyatsız yöntemlerle yapılan tedavinin sonunda kişi günlük hayatına hiç bir ara vermeden devam etmektedir.

Şimdi gelelim damar genişlemesi rahatsızlığı için yapılması gerekenlere.

Günlük olarak minimum 30 dakika yürüyüş yapın
Bilindiği üzere damar genişlemesi probleminde çoğunlukla görülmekte olan şikayet bacaklarda meydana gelen ağrı, ağırlık ve yorgunluk hissidir. Bu şikayetler günün ilerleyen saatlerinde kendisini daha çok belli eder. AKşam saatleri geldiğinde artık maalesef çekilmez bir hale gelen ağrılar kişileri çok güç durumlara sokmaktadır. Ağrıların azalması ve bacakların rahatlaması için yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Tempolu bir şekilde yapılacak olan bu 30 dakikalik yürüyüşler etkisini göstermesi için günlük bir şekilde yapılmalıdır. Bu aktivite bacaklarda ki kan dolaşımını düzenleyecek ve ağrılarınızı ciddi anlamda minimize edecektir.

Bacaklarınız yukarıda olacak şekilde istirahat edin
Az önce hastaların bacaklarında akşama doğru ağrı, yorgunluk ve ağırlık hissi gibi şikayetlerin meydana geldiğinden bahsetmiştik. Hal böyle olunca insanlar akşamları eve geldiklerinde istirahat etmek amacıyla uzanırlar. Bacaklar yukarıda duracak şekilde uzanılması çok fayda verecektir. Bacaklarınızın 20-30cm kadar yukarıda durması için altına minder, yastık veya benzeri araçlar kullanabilirsiniz.

Yüzmek oldukça avantaj sağlar
Şartlarınız el veriyorsa yapılacak yüzme faaliyeti kişiyi oldukça olumlu yönde etkiler ve avantaj sağlar. Bacak kaslarının çalışmasına yönelik bir aktivite olan yüzme sayesinde bacaklarda meydana gelen ağrı ve kramp gibi şikayetler oldukça indirgenebilmektedir. Fakat yüzdükten sonra kesinlikle güneşlenilmemelidir.

Varis çorabı tercih edilebilir
Bir çok varis hastasının kullanmakta olduğu ürünlerden biri de varis çorabıdır. Yalnız bu çoraplar hakkında tedavi ederek iyileştirir yönünde yanlış bilinmekte olan bir bilgi var. Çorapların herhangi bir tedavi edici üstünlüğü bulunmamakta kullanıldığı taktirde kişinin şikayetlerini azaltma yönünde özellikleri vardır. Fazla sıkılıkta olan bu çoraplar bacaklara aşırı baskı uyguluyor olsa da oldukça yararlıdır.

Mesaj yapın
Bacaklarda kanın göllenmesi bir çok şikayete neden olmaktadır. Bu şikayetlerin azalması için bacaklarda kan dolaşımının olması gerekmektedir. Dolayısıyla bacaklara yapılacak olan masaj kan dolaşımına yardımcı olacak ve böylece kişide meydana gelen yakınmaları en aza indirecektir. Ayrıca soğuk ile yapılacak olan masaj da iyi gelmektedir.

Hareketsiz yaşamdan uzak durun
Rahatsızlığın meydana gelmesinde ki en temel sebep sürekli olarak ayakta ya da oturarak çalışarak hareketsiz kalmaktır. Çünkü hareketsiz kalındığında bacaklara uygulanan yük ve basınç artmakta dolayısıyla varislerin oluşumuna yol açmaktadır. Aynı hatalara devam edilmemeli sık olarak hareket edilmelidir. Böylece bacaklara uygulanan kuvvet dağıtılmalı ve kan dolaşımının meydana gelmesi sağlanmalıdır. 45-60 dakikada bir yapılacak 2-3 dakikalık küçük yürüyüşler kişilerde epeyce bir avantaj sağlamaktadır.

Yapmanız gerekenlerden bahsettik, şimdi de yapmamanız gerekenleri sıralayalım.

İlaçla, sülükle iyileşmez
Bilimsel ya da bitkisel olan ilaçlar, kremler veya sülük ismi verilen hayvanın varisleri tedavi edebilmek adına herhangi bir katkısı kesinlikle yoktur. İnsanların ameliyat korkusunu veya zaman bulamamasını fırsat bilerek, ilaçla ya da sülükle tedavi ettiğine yönelik iddialarda bulunan kişilere itimat etmeyin. Varislerin iyileşebilmesi için sorun yaratan topludamarın içerisinde ki kapakçığın onarılması gerekmektedir. Dolayısıyla bu kapakçıkların tedavisi tıbbi olarak bile mümkün değilken, bu faktörlerle yapılabilmesi imkansızdır (!)

Bu uygulamalardan medet ummanız hem paranızı hem de zamanınızı kaybetmenize yol açacak, sadece şikayetlerinizin devam etmesine neden olacaktır.

Ameliyatsız yöntemleri tercih ederek tedavi olabilirsiniz
Üst kısımda ki sıralanan bilgilerin hastalığı kesinlikle tedavi edemeyeceğini fakat az da olsa rahatlama meydana geleceğinden bahsettik. Bu faktörlerin yanı sıra yapılması gereken en iyi yaklaşım ameliyatsız tedavi yöntemleri olabilmektedir. Teknolojinin sağlık alanına katmış olduğu gelişmeler ile varis tedavisi yalnızca 10 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilerek, hastanın tedavi sonrasında günlük yaşamına ara vermeden devam etmesini mümkün kılmaktadır.

Kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz olarak yapılmakta, kullanılması gereken yöntem hekimlerimiz tarafından belirtilmektedir. Kişi dilerse tedavi de anında yapılmaktadır.

Size en yakın şubemize telefon numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilir, muayenenizi olabilirsiniz.

soru sor