online randevu

tedavi ücretleri

Varis Lazer Tedavi

Lazerle tedavi yöntemi özellikle kılcal damar çatlaması adı verilen vakalarda sık olarak uygulanabilen bir tekniktir. Bununla birlikte başarı oranı oldukça yüksek olan tedavi yöntemlerinden biridir. Günümüzde gelişmiş tedavi merkezlerinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Kılcal varislerin tedavisinde sıkça kullanılır dedik ama çoğu insanlar bunun hangi derece varis olduğunu bilmediğinden kısaca açıklayalım, cilde çok yakın olan ve boyutları en fazla 1mm genişliğine sahip rengi kırmızı varis türleridir. Bu tür varisler genelde kozmetik olarak kötü görünüm dışında herhangi bir şikayete sebep olmadıkları gibi, sadece bacaklarda olmayıp yüzde ve sırtta görülebilmektedir. Görünüm olarak kişiyi olumsuz etkileyen bu varislerin tedavisi lazerle mümkün olmaktadır.

lazerle-varis-tedavisi

Lazerle Varis Tedavi Uygulanışı
Yukarıda özelliklerinden bahsettik ve hangi tür varislerde etkili olduğunu belirttikten sonra diğer bir merak konusu olan bu tedavi yönteminin nasıl uygulandığını hemen özetle ele alacağım ve kabaca bahsedeceğim.

Varis Lazer Tedavi

Cilt Soğutulur
Varis lazer tedavisine başlamadan önce hastamızın çeşitli yöntemlerle cildine soğutma işlemi uygulanır. Soğutma işlemi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır jel bunların en başında gelmektedir. Soğutma işlemi uyguladığımız varisli bölgeye buraya dikkat edin (Cilt üzerinden) yani kesinlikle kesmiyoruz hiç bir şekilde ciltte bir alan açmıyoruz sadece cilt üzerinden uyguluyoruz.

Cilt Üzerinden Varis Tedavi
Varisli bölgeye yoğun bir şekilde lazer ışını uygulanmakta ve ışın rengine göre daha koyu renkte olan kılcal varisler ışınları tutmasına binaen lazer ışınlarına bağlı olarak 60 – 80 derece arasında ısınan damar duvarları içinde yer alan zararlı kan hücreleri tahrip olarak vücut tarafından atılması ile uygulanan varis tedavi şeklidir

Lazerle Varis Tedavi Avantajları
Başarılı bir tedavi yöntemi dedik varis lazer tedavisi için peki avantajları nedir hastalar için sağladığı kolaylıklar ve tedavi sonrası sağladığı avantaj ve dezavantajlarını şimdi ele alarak seçim yapmakta daha kolaylık sağlayacaktır.

  • Narkoz ve Uyuşturma Gerekmez (Ağrı sancı hissetmezsiniz)
  • İş gücü kaybı yaşamazsınız istirahat gerekmez
  • Tedavi bölgesinde hiç bir şekilde iz kalmaz
  • Bacak ve yüzdeki kılcal varislerede uygulanabilir.
  • Tedavi uygulanan bölgelerde olan lekeleride temizle özelliği bulunuyor

Dezavantajları

  • Kalın varislerde lazer tedavisi uygulanamaz
  • Tek seans yeterli gelmeyebilir 2. seans gerekebilir.
soru sor