tedavi fiyatları

online randevu

tedavi ücretleri

Varis ilaçla geçer mi

Bu sorunun cevabı son derece nettir hayır. Genişlemiş bir damarı ilaçlarla eski haline getirmeye çalışmak çürük bir dişi sakızla iyileştirmeye çalışmaktan farksızdır.

varis-ilacla-gecer-mi

Varis ilaçla geçer mi sorunun cevabı nasıl bu kadar net olabilir, olur çünkü varis olan damarın genişlemesi çürük dişteki yapısal bozukluk gibidir asla geri çevrilemez.
Varis ilaçla geçmez ama şikayetlerin gerilemesine yada azalmasına etki edebilir. Varisten kaynaklanan sızlama, ağrı, şişlik, karıncalanma, kaşıntı gibi şikayetleri azaltmak için piyasaya sürülmüş şu ilaçlar kullanılabilir. Etki mekanizmaları ve etki güçleri yaklaşık aynıdır.
Doxium Kapsül (Dobesilat kalsiyum 500 mgx30 ve 60 kapsül içerir)
End.: Mikroanjiyopatide (özellikle diyabetik retinopatide);ağrı, kramp ve tembellikle seyreden venöz yetmezliklerde endikedir. Ayrıca tedaviye yardımcı olarak arteriovenöz kaynaklı sirkülasyon bozukluklarında, hemoroidal rahatsızlıklarda kullanılır.
Kontr.E.: Bilinenbir kontrendikasyonu yoktur.
Uyar.: Gebelerde zorunlu olmadıkça,özellikle gebeliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır.
Yan E.: Bazan miderahatsızlıkları, bulantı, ishal, deri döküntüsü gibi yan etkilergözlenmiştir.
Etkileş.: Kalsiyum dobesilatın diğerilaçlarla etkileşmesi olduğuna dair bir veri yoktur.
Doz Önerisi: Kapsüller açılmadan, yemekle birlikte 1 veya 3kapsül alınmalıdır. Doz ve tedavi süresi tedavi edilecek hastalığagöre hekim tarafından belirlenir.

 

Daflon 500 FilmTablet (Diosmin 450 mg, hesperidin50 mg 30 tablet içerir)
End.: Alt ekstremitelerin fonksiyonel ve organik kronikvenöz yetersizliğine ait ağırlık hissi, ağrı, gece gelen kramplarve hemoroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerin tedavisindeendikedir.
Kontr.E.: Bilinenbir kontrendikasyonu yoktur.
Uyar.: Gebelikte kullanımıyla bugünekadar insanlarda olumsuz bir etki bildirilmemiştir. Anne sütüne geçtiğine dair verilerinolmaması nedeniyle, emzirme döneminde kullanılmaması önerilir.
Yan E.: Tedavininkesilmesini gerektirmeyen ve nadir olarak bazı bulantı, kusma tarzındanonspesifik sindirimsel ve terleme gibi nörovejetatif yakınmalarbildirilmiştir.
Etkileş.: Bugüne kadar bildirilmiş biretkileşmesi yoktur.
Doz Önerisi: Venöz yetersizliklerde günde 2 tablet, hemoroidkrizlerinde ilk 4 gün, günde 6 tablet ve sonraki 3 gün, günde 4 tablet uygulanır.

 

Venoruton Forte Tablet (Okserutin 500 mgx30 tablet içerir)
End.: Kronik venöz yetmezliğe eşlik eden ödem ve semptomlar(ağrılı, yorgun, şiş, ağır bacaklar, kramplar, parestezi); postflebitiksendrom, beslenme bozuklukları, varikoz dermatitler ve varikoz ülserler; skleroterapive varis egzersizinde yardımcı ilaç olarak; hemoroid semptomları (ağrı,eksudasyon, kaşıntı ve kanama) ve komplikasyonları; gebeliğin 4. ayındanitibaren olmak üzere, gebelik sırasında görülebilen venöz yetmezlik vehemoroidler; radyoterapiyi izleyen damar ve mukoza lezyonlarının önlenmesi vehafifletilmesi; diyabete, hipertansiyona ve ateroskleroza eşlik edenretinopatilerde yardımcı tedavi olarak ve amaurosis fugax ataklarınınönlenmesinde kullanılır.
Kontr.E.: Okserutineveya diğer rutozitlere karşı aşırı duyarlı olanlarda ve ayrıca gebeliğin ilk 3ayında kullanılmamalıdır.
Uyar.: Genel klinik bir uygulama olarak gebeliğin ilk 3ayında kullanılmamalıdır.
Yan E.: Ender olarak deride döküntüler, minör gastrointestinalbozukluklar, baş ağrısı ve kızarma gibi hafif yan etkiler kaydedilmiştir.
Doz Önerisi: Venözbozuklukların tedavisi:Yemeklerle birlikte günde 2 kez 1 Venorutonforte tablet. Semptomlar genellikle 2 haftaiçerisinde düzelir. Bu dozaja, semptomlar ve ödem tamaman kayboluncaya kadardevam edilmesi önerilir. Daha sonra tedaviye ara verilebilir (sağlanmış olandüzelme, tedavi durdurulduktan sonra en az 4 hafta devam eder) ve semptomlartekrarlayacak olursa, yukarıda belirtilen dozlar yeniden uygulanır. Radyoterapinin sekonderetkileri: Radyoterapiboyunca, semptomlar ortadan kalkıncaya kadar, yemeklerle birlikte günde 2 defa1 tablet. Retinal damar hastalıkları: En iyi sonuçlar, günde 1-2 g’ye kadaryükselebilen, yemeklerle birlikte günde 2 defa 1 veya 2 tablet Venoruton forte’a eşdeğer dozlarla alınmıştır

 

Venotrex retard tablet (atkestanesi ekstresi –troxerutin Kapiller stabilizan bioflavonoid içerir)
Yetişkinde 2 x 1.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.
Yan etkiler; bulantı, dispepsi, allerjik reaksiyonlar…
Yukarıda yer alan ilaçları almadan önce mutlaka varis muayenesi ve hekim tavsiyesi ile kullanmalısınız. Ama şunu unutmayın bu ilaçları kullanmakla varis hastalığından kurtulacağınızı sanmayın. Sadece ağrı kesici şeklinde kullandığınızı unutmayın.
Yukarıda dikkat edildiğinde fark edileceği gibi tüm bu ilaçlar basur hastalığında da önerilmektedir. Yine aynı şekilde ilaçla basur tedavisi yapılamaz şikayetleri azaltma amaçlı kullanılır.

https://www.ideaklinik.com/varis-hastaligi.html
http://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-varis-tedavisi.html

soru sor

Varis ilaçla geçer mi için 2 yorum yapılmış


Anonim
25 Nisan 2017

Merhsba doktor bey benim bacaklarımda şişme ve ağrılarım var yıllardır çekiyorum ilk etapta daflon ilaç kulandım ama halan çekiyorum bazen yürüyemiyorum yaşım eli iki otuz beşyıldır eblepsi hastasıyım ilaçlarım çok ağır olduyundan fazla ilaç kulanamıyorum baçsk ağrılarım çok kısa mesafe yola ğidemes oldum bana uarfımcı olursanız minet duyarım
Op Dr Orhan Coşkun
Şişmenin sebebi varis ise varisi tedavi ederiz şişlik düzelir

Ceren
13 Nisan 2017

Merhabalar, benim sol SFJ duzeyimde 2 snlik reflu kacagi var . Bunu da tedavi edebiliyor musunuz?
Op Dr Orhan Coşkun
Evet reflu varise neden olduysa tedavinizi yapabiliriz.