varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

Varis Çorabı

Toplar damar hastalığında büyük bir yardımcı olan fakat tedavi edici özelliği bulunmayan çorap kullanımı hastalık esnasında ve hastalık sonrasında kullanılabilir. Rahatlatıcı ve hastalığın ilerlemesini geciktirici ürün çeşitleridir bir çok model ve çeşitleri bulunan varis çorapları için mutlaka bir hekim tavsiyesi gereklidir.Çünkü bacak yapısıda önemlidir.Her bacak her varis çorabını giyemez. Hatta bazı bacaklara varis çorabı zararlı olur.

Uygun varis çorabı giyilmez ise hayat çekilmez olduğu gibi arzu edilen fayda da sağlanamaz.

varis-corabi

Varis Çorabı Tedavi Edicimidir?
Bu konunun tekrar üzerinde durmak istiyorum değerli arkadaşlar varis çorapları markası, modeli, tipi ne olursa olsun kesinlikle varolan varisleri tedavi edici bir özelliği bulunmamaktadır.

Varis Çorabının Faydası
Yukarda dedikki varis çorapları tedavi yada iyileştirici bir özelliği bulunmamaktadır. Peki ozaman bu varis çorabını hasta ne için kullanmalıdır varis çorabı kullanan bireyin beklentisi ne olmalıdır. Varis çorabı kullanmanın en büyük avantajı hastalığın ilerlemesini önlemek ve varis ağrısı gibi şikayetlerin önüne geçmektir.

Varis Çorabı Kimlere Önerilir
Varis çorabı kullanmak için illede ilerlemiş yada yeni başlamış varis vakaları gerekmez. Tüm varis hastaları ve çok fazla ayakta kalan bireylerin koruyucu varis çorapları kullanılması uzmanlar tarafından her platformda önerilmektedir. Eskisi kadar sıkıcı olmayan ince ve rahat koruyucu orta basınçtaki dizaltı varis çorapları tüm varis hastaları için idealdir.

Varis Çorabı Çeşitleri
Bir çok model ve türde varis çorapları mevcuttur. Bayanlar için varis çorabı erkekler için varis çorap tasarımları ve modelleri bulunan bu ürünlerin en kullanılan türü orta basınçtaki diz altı varis çoraplarıdır. Varis çorabı türlerini özetlemek gerekirse aşağıda kısa ve özet bilgiler vereceğim.

Diz Altı Varis Çorabı

Varis Çorapları
Diz altı ve diz üstü varis çorapları özellikle bayanların sıkça kullandığı türden olan külotlu varis çorapları ve hamile bayanların kullanımı tavsiye edilen türde olan hamile varis çoraplarıdır.

Basınca Göre Varis Çorapları
Burda basınçtan kasıt çorabın ayaklarınızı sıkma oranı varis yoğunluğuna göre belirlenen çorap basınçları ile damarların vücuda geri itilmesini sağlamaktadır. Lakin çok ilerlemiş varisleriniz yoksa yüksek basınç çorap kullamanız sadece size zorluk çıkarmaktan başka bir işe yaramaz.

Varis Çorabı Fiyatları
Varis çorabı ücretleri model ve markaya göre değişkenlik göstersede şuan ülkemizde varis çorabı satış fiyatları 20 ile 100 TL arasında satış yapılmaktadır. Mutlaka bir medikal merkezden ve doktor önerisi ile almanız tavsiye edilmektedir.
~

soru sor

Varis Çorabı için 57 yorum yapılmış


admin
30 Mart 2018

varis çorabı çözüm değil.varis tedavisi olmalısınız,ameliyatsız yöntemleri araştırın
Op.Dr.Eren Ang

Anonim
29 Mart 2018

Valislerden sıkıntım var. Valis çorabı sipariş ettim yararı olurmu

admin
01 Mart 2018

uyurken giymenize gerek yok

ali
28 Şubat 2018

uyurken giysem sıkıntı teşkil eder mi?

admin
08 Şubat 2018

yüksek basınçlı kullanmalısınız

HANİFE
07 Şubat 2018

kılcal damarlar için orta basınçmı hafif basınçmı kullanmalıyım

admin
25 Ocak 2018

hayız giymenize gerek yok

Erkan
25 Ocak 2018

Varis olmayan diğer bacagada giymek zorundamıyım bilgi lütfen

admin
22 Ocak 2018

size uygun olmayabilir ya yenisiniz almalısınız yada varisleirnzi tedavi ettirip çoraptan kurtulabilirsiniz
Op.Dr.Serkan AKarsu

Anonim
19 Ocak 2018

Varis çorabı kullanıyorum ama hiç sıkmıyor yinede faydası olur mu