varis tedavi telefon numarası telefon numarası
online randevu

tedavi ücretleri

Kollarda Varis Olurmu?

Kolda toplar damarlarda genişleme özellikle bayanlarda estetik kusur gibi algılanmaktadır çünkü insanı daha yaşlı ve erkeksi gösterir,bu damar genişlemeleri gerçek bir varis değildir ama kişide estetik sorun yaratacak kadar genişleyebilir.

Bacaklardaki varisler pantolon giyerek kapatılabilir ama kollar kapatılamaz ve kalın kaba damarlar çok dikkat çekici hale gelebilir.

Patolojik anlamda yani hastalık olarak düşünüldüğünde kolda kelime anlamı olarak varis oluşmaz.Ancak görsel anlamda bacaklardaki kadar çirkin görüntüye sebep olacak kadar toplar damar genişlemesi olabilir.

Özellikle orta yaş ve üstünde,kilo veren,beyaz tenli,cildi ince ve zayıf olan bayanlarda koldaki bu damarların genişlemiş hali kişide ciddi estetik sıkıntıya sebep olabilmektedir.

Ağrı sızı gibi fiziki şikayetler yapmasa da kişi bunları gizleme gereği duyacak kadar rahatsız olabilmektedir.

Koldaki varislerin tedavisi
Diğer tüm varisler (bacak,yemek borusu,testis) gibi koldaki genişlemiş toplar damarlar bir çok sorundan dolayı tedavi edilmelidir.Ama bu varisler sadece estetik için yok edilebilir.

Cildi ince bayanlardaki bu çirkin ve mor görünümlü damarlar tümüyle yok edilebilmektedir.Tedavi ameliyatsız yapıldığı için hiçbir iz kalmaz.tedavide köpük yada skleroterapi denilen yöntemlerle yapılır.

Genişlemiş damarlar tedaviyle yok edildiğinde tekrar oluşmaz.

Kol varislerinin tedavisi yaygınlığına göre 1 veya 3 seansta tamamlanır.Her seans 5-10 dakika civarında tamamlanır,hasta işlem bitimi işinin başına dönebilir, normal yaşamını sürdürebilir.

Koldaki bu damar genişlemelerinin tedavisi herkeste yapılabilir.

http://www.ideaklinik.com/varis-hastaligi.html
http://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-varis-tedavisi.html

soru sor

Kollarda Varis Olurmu? için 4 yorum yapılmış


sevgi
22 Mayıs 2017

Merhaba hocam bundan 3 ay önce böbrek taşı için rontgen çekildim ve kolumdan kontrast madde yapıldı bu kontrast madde kollarımda yeşil yeşil damarları belirgin hale getirdi hocam bunlar geçicimidir 3 ay oldu lütfen yardım edin görüntü olarak çok rahatsız oluyorum teşekkür ederim.
Op Dr Eren Anğ
Doğrusu bu süre zarfında düelme ihtimali yüksekti ama 8 aya kadar düzelme ihtmali de var.

Sehratcoskun
27 Şubat 2017

Hocam kolda varis damar genislemesi var tedavisi varmi hocam saygilar
Prof Dr Hasan Berat Cihan
Evet el ve kol varislerini tedavi edebiliyoruz.

Salvinaz
14 Eylül 2016

Merhaba benim doğumdan sonra ikki bacakda variz çikdi hamda çok kötu şimdi kolumdan çikiyo amaliyat yaptirsam sonra çalişabilirmiyim

Doç. Dr. Onur Gürer
Merhaba, kolunuzdaki ve bacaklarınızdaki varislerin iyi çekilmiş fotoğrafını bize gönderirseniz size daha detaylı bilgi verebiliriz.

Özlem Yungul Örnek
13 Ekim 2014

Merhaba,

Anneme kolunda varis olduğunu söylemişler. SSK’lı kendisi. Telefonda muayenenin ücretsiz olduğu bilgisini aldım ama seans fiyatlarını da öğrenmem lazım size getirmeden önce. Altından kalkamayacağımız bir rakamsa kendisinin üzülmesini istemiyorum. Bana seans fiyatı söylemeniz mümkün mü?

Teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Prof. Dr. Hasan Berat Cihan
Tedavi ücreti 700-1000tl aralığında olabilir.